زن جذاب - پارت یکزن جذاب

جذابیت در زنان خلاصه شده در روش های عشوه گری همچون با ناز و ادا صحبت کردن، کج کردن ظریف گردن، غنچه کردن لب در هنگام غذا خوردن و با ناز و عشوه راه رفتن نیست. در واقع وجود اینها نیست که یک زن را جذاب و زیبا می کند چرا که همین  تفکر سطحی نگر می تواند ناشی از ذهن نپخته و خام باشد که جذابیتی نیز در بر ندارد. رفتارهای اکتسابی که می تواند در صورت عدم رعایت جذابیت را از شما بگیرد روش های تقلبی و بی اساسی بیش نیست.


اما معیارهای جذابیت چیست و زن جذاب و دلربا کیست؟

 

عمل بینی

 

موضوع ظاهر شیک و البته آراسته و تمیز  که با لباس های زیبا از کیفیت پارچه های خوب، استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی و مراقبت از پوستی با کیفیت تاثیر بالایی در ظاهر فرد دارد که می تواند جذابیت و جلب توجهات را به دنبال داشته باشد و نمی توان از این موضوع چشم پوشی کرد و به کل آن را نقض کرد. ظاهر هر  فرد اولین نمود فکری و زندگی اوست که نشان دهنده سبک زندگی (Life Style)، طرز تفکر(idealogy) و همچنین سطح اجتمائی اوست. در واقع ظاهر هر کس به زندگی وی جهت می دهد و اعتماد به نفس را در فرد تقویت می کند. اما اگر اعتماد به نفس شخص تنها متکی به لوازم آرایشی و لباس های مارک خود باشد، در صورت نبود آنها با خلا اعتماد به نفس و خلل در عزت نفس رو به رو می شود که این نشان دهنده ی توخالی بودن اعتماد به نفس ظاهری اوست.


به طور کل اعتماد به نفسی که تنها براساس ظاهر مناسب باشد در شاید در اولین برخورد مشخص نشود اما در برخوردهای دوم و سوم نشان دهنده ی خلا بزرگ در شخصیت فرد است.
منظور از زیبایی و آراستگی ظاهر بیش از پوشیدن لباس ها و استفاده از لوازم مارک، آراستگی و تمیزی ظاهری است. خانم های زیبا و جذاب در قدم اول به تمیزی و آراستگی خود دقت می کنند. این تمیزی شامل: بدنی تمیز و موهایی تمیز و خوشبو است، لباس های تمیز و خوشبو، لیزر موهای زائد ، مرتب کردن ابرو ها و ناخن ها ( که برخی ناخن های طبیعی و کلاسیک را می پسندند و برخی کاشت ناخن که البته در هر دو روش مراقبت و بهداشت ضروری است)، دندان هایی سفید و براق که با روش های لمینت  قابل انجام است. در قدم بعدی انتخاب صحیح لباس است. در واقع لازم نیست که کمد پر از لباس داشته باشید طوری که کمد منفجر شود تا لباس هایی زیبا داشته باشید، می توان با ترکیب درست و اصولی همان لباس های موجود یک تیپ و استایل منحصر به فرد و جذاب داشت.
مراقبت از زیبایی و رعایت بهداشت در خانم ها روش های مختلفی دارد و البته مداومت و پیگیری می خواهد. لحظه ای تصور کنید شما با فردی که از نظر ظاهری بسیار جذاب و دلبرا است آشنا شدید، در نگاه اول ویژگی های ظاهری و لباس های تمیز و آراسته و پوستی درخشان و لبخند سفید شخص نظر شما را جلب می کند و شما را جذب میکند اما رفته رفته با صحبت کردن در رابطه با مسائل مختلف و شنیدن طرز تفکر و دیدگاه و عادات و رفتار که نشان دهنده ی شخصیت اوست شروع به بررسی وی می کنید. اگر در کنار ظاهر خوب و عالی خود از شخصیت متمایز، عالی و برجسته ای برخوردار بود تحسین شما را بیشتر می انگیزد، اما در مقابل اگر تفکر و شخصیت جالبی نداشته باشد این طبل تو خالی جذابیت ظاهری را هم برای شما کم می کند و رفته رفته ظاهر فرد برایتان بی اهمیت و بی ارزش تلقی می شود.
در واقع کاراکتر و شخصیت فرد است که با مراجعه به صد تا دکتر زیبایی و پوست و مو و انجام چندین عمل بینی و عمل های زیبایی جذاب نمی شود و باید از روش های دیگری برای ساخت شخصیت عالی دست به کار شد و کاراکتری خاص و عالی خلق کرد.

 

شخصیت و کاراکتر جذاب

درک ارزش خود

اولین فاکتور جذابیت شخصیتی داشتن حس خوب نسبت به خود و دوست داشتن خود و به عبارتی ارزش نهادن به خود است. فردی که می تواند ارزش وجود خود را درک کند و برای خود اهمیت قائل باشد به راحتی می تواند ارزش های خوب را شناخته و قدر آنها را بداند. زنی که می تواند خود را همانطور که هست بپذیرد، فرم واقعی لب ها، صورت و ... بدن خود را همانطور که هست بپذیرد و ایرادات خود را ببیند و البته سعی در رفع آن داشته باشد.

 

دکتر زیبایی

 

خلق استایل

"شما به لباس هایتان شخصیت دهید نه لباس ها تعیین کننده شخصیت شما باشد!"
همانطور که گفتیم ظاهر نشان دهنده ی طرز فکر است. یعنی اینکه در پشت سر هر استایل و متد و مدی طرز فکر و ایده ای نهفته است. کپی برداری سرسرانه و به صرف خود آمدن از شخصی بدون اطلاع از ماهیت و علت آن شخصیت شما را تکراری می کند. به عنوان مثال کیت میدلتون عروس خاندان سلطنتی انگلستان که در دنیای مد بسیار مشهور و پرطرفدار است از مجموعه برندهای ارزان قیمت و معمولی زارا و منگو استفاده می کند و پس از استفاده از آنها و ظاهر شدن در اجتماع لباس ها و اکسسوری های معمولی او به سرعت در فروشگاه ها به فروش می رود. زیرا که با وجود شخصیت عالی ای که دارد نیازی به استفاده از برندهای گران قیمت برای جلب توجه ندارد و جلب نمودن توجهات توسط او به واسطه ی جایگاه اجتمائی و توانمندی ها و شخصیت بی نظیر اوست. در واقع این کیت میدلتون است که به لباس ها شخصیت می دهد نه لباس ها به وی.

 

ادامه دارد ...

 

منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی

 

مقالات مرتبط:

laugh   زن جذاب – پارت دوم