از لمینت دندان چه می دانید؟لمینت دندان

داشتن دندان های زیبا در زمان لبخند زدن احساس خوشایندی به خود و مخاطب ما می دهد.
همه انسانها به دنبال زیبایی هستند و برای رسیدن به زیبایی به دنبال روش های موثر و کم عوارض هستند. لمینت دندان در کرج یکی از روش های زیبایی دندان هاست. که طرفداران زیادی از افراد معروف و شناخته شده گرفته تا مردم عادی مایل به انجام آن هستند  چرا که لبخندی زیبا و درخشان برایتان به ارمغان می آورد.
بهترین دندانپزشک در کرج متخصص در زمینه دهان و دندان وجود دارند که شهر کرج را در زمینه علم دندانپزشکی سرآمد کرده است.

قیمت آن نسبت به بقیه ی روش های زیبایی و درمانی دندان ها بیشتر است که البته فاکتورهایی در آن دخیل است که موجب به وجود آمدن این قمیت است. در این باره باید گفت قیمت بستگی به انتخاب کدام روش انجام آن دارد و همچنین تعداد دندان های مورد نیاز، مواد به کار رفته در ساخت، چسب مناسب، هزینه لابراتور و تبحر و سابقه پزشک در هزینه لمینت بسیار موثر است.  پس برای اطلاع از قیمت این مقاله را مطالعه کنید تا با ویژگی های لمینت نیز آشنا شوید و دلایل تنوع قیمت را بهتر مطلع شوید.

 

دندانپزشک در کرج

 

بیشترین کاربرد لمینت دندان در تهران برای کسانی کاربرد دارد که دارای دندان های کج و شکسته هستند و به منظور تغیر شکل در فرم دندان و زیبا شدن دندان استفاده می شود. در واقع لایه ای همرنگ دندان بوده که باعث اصلاح فرم و رنگ دندان ها می شود و همچنین می توان فاصله موجود بین دندان ها را از بین برد. و در برخی مواقع و با نظر و توصیه ی دندانپزشک در تهران در این زمینه می تواند جایگزین ارتودنسی شود.
لمینت یک لایه است که با توجه به جنس (سرامیکی یا کامپوزیتی) در لابراتور و یا مطب پزشک ساخته می شود و با چسب مخصوصی بر روی دندان نصب می شود تا نقایص دندان ها را برطرف سازد.
نکته ای که باید برای کاندید شدن جهت انجام لمینت دندان به آن توجه کرد محدودیت انجام آن برای برخی افراد است. افرادی که عادت به دندان قروچه دارند اصلا مناسب برای این کار نیستند زیرا بر اثر فشاری که به دندان ها وارد می شود قابلیت شکسته شدن دارد. همچنین افرادی که لثه های ضعیفی دارند به هیچ وجه کاندیدای مناسبی نخواهند بود.

 

انواع لیمنت

سرامیکی: این نوع بسیار پرطرفدار بوده و طول عمر بیشتری نسبت به کامپوزیتی دارد بین 7 تا 10 سال ماندگاری دارد .همچنین این نوع دارای ظاهر زیبا تر و مقاوم تر و ثبات رنگ بیشتری است. پس با این ویژگی ها این روش گران تر از کامپوزیتی است. تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام لمینت سرامیکی در 3 جلسه انجام می شود و در لابراتور ساخته  می شود.
کامپوزیتی: در روش سرامیکی سطح دندان به میزان 1 میلی تراش خورده می شود ولی در روش کامپوزیت دندان در کرج این تراش بر سطح دندان اتفاق نمی افتد و این مزیت روش کامپوزیتی نسبت به روش سرامیکی می باشد. طول عمری کمتری بین 3 تا 4 سال دارد و البته قیمت کمتری نسبت به روش نوع سرامیکی دارد.

 

عوارض لمینت

در روزها و هفته های ابتدایی  آنها به تغیر دمای ناگهانی دهان یعنی سرد شدن و سپس گرم شدن ناگهانی دندان حساس است که پس از مدتی این مشل رفع میشود.
اصلا نگران کنده شدن آنها از سطح دندان نباشید مگر در مواردی که پزشک از چسب استاندارد و مناسب استفاده نکرده باشد. اگر شکسته شود باید تعویض شود.
این پوشش نیز همانند دندان های اصلی انسان نیاز به نگه داری و رعایت اصول بهداشتی دارد و اگر رعایت نشود باعث ایجاد آلودگی در دهان می شود. لمینت به خودی خود باعث ایجاد بوی بد در دهان نمی شود ولی همانطور که گفته شد رعایت اصول بهداشتی بسیار ضروری است و درغیر این صورت باعث ایجاد بوی بد در دهان می شود.
در روش سرامیکی امکان برگشتن به حالت قبل وجود ندارد و آن هم به دلیل تراش ایجاد شده در سطح دندان است و فقط قابلیت تعویض دارد و در روش کامپوزیت دندان در تهران می توان لمینت ها را برداشت و دندان هی اصلی را داشت زیرا در این روش تراشی بر سطح دندان ایجاد نشده.

 

مزایای لمینت

- با استفاده از آن می توان فرم دندان را اصلاح کرد و بدشکلی را پوشاند.
- می توان فاصله موجود بین دندان ها را برطرف کرد و فاصله موجود را پر کرد.
- رنگ نمی گیرد ولی استفاده بیش از حد غذاهای حاوی اسانس رنگ و نوشابه ها و همچنین دخانیات و قلیان باعث تغیر رنگ و کدری می شود.
- نصب لمینت بر روی دندان بدون نیاز به بی حسی است و زیبایی طبیعی و چشمگیر دارد.

 

منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی

 

مقالات مرتبط:

laugh  لمینت دندان و مقایسه آن با کامپوزیت

laugh  بلیچینگ چیست؟