ویژگی های پوست جوان و شادابپوست جوان و شاداب

اگر شما هم فردی هستید که اولین نشانه های چاقی و اضافه وزن در صورت شما نمایان می شود به این معنی است که   تعداد زیادی از سلول های چربی (پد) در پوست شما وجود دارد. داشتن چهره ای شاداب و پر نشاط و پوستی براق و زنده با چربی های بافت زیرین پوست ارتباط مستقیم دارد که با گذشت زمان و بالا رفتن سن میزان تولید هورموهای استروژن شروع به کاهش می کند و این چربی طبیعی صورت از بین برود. از این رو روش های بوتاکس و تزریق آن باعث برگرداندن این چربی ها و رفع قسمت های توخالی و گود شده است.

 

تزریق بوتاکس در کرج


پوست جوان و شاداب و زنده دارای دو ویژگی است:

رطوبت: رطوبت یکی از ویژگی های پوست جوان است. در واقع رطوبت در بین سلول های جوان پوست نگه داری می شود. این لایه ی پوست وظیفه ی نگه داری از روغن های طبیعی مفید پوست نیز هستند. پوست جوان خشک و پوسته پوسته نیست، فراخ و زنده است و درخشان و براق است که همه ی اینها نشان دهنده ی رطوبت پوست هستند. با افزایش سن و کاهش در تولید کلاژن، توانایی جذب آب و تولید چربی مورد نیاز توسط لایه های پوست رفته رفته کم می شود تزریق بوتاکس در اینجا می تواند بخشی از این روند را تحت کنترل در بیاورد.


بافت: پوست جوان بدون چروک و پر است. حداقل میزان لک و فرورفتگی در پوست مشاهده می شود. الاستین موجود در پوست باعث حفظ قابلیت کشسانی می شود تا از بروز چین و چروک جلوگیری نماید. پس از دریافت مشاوره از دکتر پوست و مو در یافتیم که درواقع کاهش پروتئینی در پوست به نام الاستین در سنین بالاست که موجب می شود تا کم کم چروک ها نمایان شوند و جوانی پوست را سلب کنند. با کاهش تولید این پروتئین ترمیم پوست سخت تر می شود و آسیب های پوستی و خراش ها و اشعه های مضر آفتاب بر روی پوست ماندگار می شوند

 

نکته: همانطور که در فوق ذکر شد پوست جوان و شاداب داری رطوبت و بافت آن دارای چربی است. اما مفهوم این عنوان این نیست که افراد چاق دارای پوستی بی نظیر و افراد لاغر دارای مشکلات عدید پوستی هستند. در واقع چندان تفاوتی نمی کند که چاق باشید یا لاغر در لایه های زیرین پوست یک لایه ی نازک از چربی در تمام افراد وجود دارد که وظیفه ی جوان نگه داشتن پوست را دارد.
زمانی که این چربی در اثر کاهش تولید کلاژن و الاستین کاهش می یابد، پوست به خصوص پوست صورت شروع به شل شدن، آویزان شدن و تحلیل می کند.

 

با اطلاع نسبت به کاهش تولید هورمون های مورد نیاز پوست در سنین پیری آیا مراقبت و نگه داری از پوست می تواند در روند پیری پوست نقشی داشته باشد؟


پاسخ  این سوال را پس از مشاوره با دکتر پوست و مو در کرج داده می شود. نگه داری و مراقبت از سلول های پوستی با استفاده از مواد طبیعی و یا کرم ها و سرم های تقویتی می تواند تاثیر شگفت آوری در نگه داری از پوست و حفظ جوانی  و شادابی آن داشته باشد. درواقع بیشترین علت بروز پیری پوست از بین رفتن رطوبت پوست و تغذیه ی پوست از لایه ی چربی و در نهایت از بین رفتن چربی پوست را در ادامه شاهد خواهید بود. روند مراقبت از پوست باید به طور مداوم و پیوسته صورت گیرد تا برای همیشه موثر و تاثیر گذار باشد. در واقع یک روش رایج جوانسازی یعنی بوتاکس در کرج  برای تزریق چربی به لایه های زیرین پوست تزریق می شود و رطوبت و چربی پوست را برای مدتی تامین می کند. روش های جوانسازی و مراقبت از جوانی پوست و استفاده ی مداوم از ضد آفتاب های متناسب با تیپ پوستی شما می تواند پیری پوست را به تعویق بیندازد.

 

در مقاله ی "" می توانید روش های مراقبت از پوست به روش های طبیعی  (استفاده از ماسک ها و بخور) را مطالعه نمایید.

 

تاثیر تغذیه غلط در پیری زود رس

پوست نیز همانند همه ی اجزای بدن نیاز به تغذیه و تنفس دارد. تغذیه ی نادرست و استفاده از غذاهای چرب و روغنی که علاوه بر نشانه گرفتن بر سلامتی می تواند شادابی و جوانی پوست را نیز نشانه بگیرد. استفاده از موادهای غذایی حاوی مواد قندی و چربی با تولید چربی اضافی در پوست مسیر اکسیژن رسانی و تنفس پوست از طریق روزنه های پوستی را مختل می کند و در روند تولید کلاژن نیز اختلالاتی به وجود می آورد از این رو اولین نشانه های آسیب مواد چرب و مضر بر روی پوست و مو پدیدار می شود. این مواد مضر می توانند باعث بروز ریزش های غیر طبیعی در موهای سر گردد.

 

پیش از آنکه به دنبال روشی برای درمان پوست آسیب دیده ی خود باشید از همین حالا برای مراقبت از جوانی و شادابی پوست خود اقدام کنید.

 

منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی

 

 

مقالات مرتبط:

laugh  زن جذاب - پارت یک