اکستنشن مژه چیست؟اکستنشن مژه

چشم هایی گیرا و جذاب عموما دارای مژه هایی بلند، پر تراکم و مشکی است. به همین دلیل همه ی بانوان به دنبال داشتن مژه هایی با چنین ویژگی هایی هستند. در برخی از افراد به صورت خدادادی این نعمت وجود دارد اما در بسیاری از انسان ها به صورت ژنتیکی مژه هایی کم پشت، کوتاه دارند و افرادی که صورت گندمی و موهایی روشن و بور دارند هم از داشتن مژه هایی مشکی محروم اند. برای رفع این مشکل اکستنشن مژه به وجود آمد که در مقابل بسیاری از روش های موقتی بسیار مفید و پر طرفدار است.

 

اکستنشن مژه

 

به طور معمول در صورتی که شخص مژه هایی کم پشت داشته باشد ممکن است به سراغ روش های تقویت مژه برود. تقویت مژه با روغن های گیاهی خاص و مخصوص و یا استفاده از سرم ها و محلول های مخصوص برای پر پشت کردن مژه ها. اما آیا استفاده از این روش های خانگی میتواند اثر بخش باشد یا خیر؟ و چرا طرفداران اکستنشن مژه در کرج بیشتر از روش های خانگی است؟
اولین نکته در استفاده از روغن ها و یا محلول ها مدت زمان استفاده از آن است. یعنی برای بدست آوردن نتیجه ی مد نظر می بایست در مدت زمانی بین 3 تا 6 ماه به طور مداوم و هر روزه استفاده شود تا نتیجه حاصل شود. (در هنگام استفاده از روغن ها و محلول های مخصوص مژه برای اینکه در صورت قطع مصرف ریزش مژه اتفاق نیوفتد میبایست میزان استفاده را رفته رفته کاهش داد). در نهایت پس از گذشت این مدت آیا نتیجه ی کار رضایت بخش هست یا بی فایده بوده.

در مقابل روش های نیمه دائمی وجود دارد که می تواند داشتن مژه هایی پر و بلند را از رویا به واقعیت بدل کند. اکستنشن مژه در تهران روشی است که اینکار را برای ما ساده می کند چرا که در سریع ترین حالت ممکن به نتیجه می رسید. حال برای انجام اکستنشن مژه در کرج بهتر است در این باره اطلاعاتی کسب نمایید.

 

اکستنشن مژه چیست؟

تارهای مژه از ترکیبات مصنوعی از جنس مو که به صورت تک به تک لابه لای مژه ها قرار می گیرد. در این روش از چسب مخصوصی برای قرار گیری مژه های تک به تک بر روی پلک بالایی چشم استفاده می شود. این مژه نیاز به ترمیم دوره ای دارند و باید طی مدت دوره ی تعیین شده توسط آرایشگر مراجعه نمایید. اکستنشن مژه کاملا به مژه مصنوعی متفاوت است و مدت زمان دوام و بسیاری از ویژگی های آن با مژه های مصنوعی کاملا مغایر است.
مدت زمان پایداری این مژه ها یک ماه است که البته این زمان وابسته به سرعت رشد مژه های طبیعی شما بستگی دارد.

 

تفاوت مژه مصنوعی و اکستنشن

•    مژه های مصنوعی  به طر موقت بر روی مژه ها قرار می گیرند و مدت زمان دوام آنها حداکثر 24 ساعت است. در اولین نگاه کاملا قابل تشخیص هستند که مژه ها مصنوعی هستند و امکان استفاده در برخی از فعالیت ها را به دلیل دوام کم آنها ندارد.
•    اکستنشن مژه به صورت تک به تک و شاخه ای لا به لای مژه ها قرار می گیرد بنابراین به راحتی قابل تشخیص نخواهند بود. جنس اکستشن مژه در تهران با مژه های مصنوعی متفاوت است و کاملا شبیه به موهای طبیعی هستند. اما در مژه مصنوعی حالت پلاستیکی مژه مشخص است.
•    مدت زمان دوام اکستنشن مژه در کرج به مدت یک الی 40 روز است و نیاز به آرایش روزانه و استفاده از ابزارهای آرایشی را از بین می برد.
•    در هر دو روش از چسب برای اتصال مژه به چشم استفاده می شود اما به دلیل نیمه دائمی بودن اکستنشن و موقتی بودن مژه مصنوعی هر کدام چسب مخصوص به خود را دارند.

 

 

مراحل انجام کار

برای انجام این کار نیاز به یک آرایشگر و اکستنشن کار حرفه ای دارید و در این کار نیازی به مراجعه به دکتر پوست و مو نیست. بدین ترتبیب اولین نکته در انجام این کار تجربه و تخصص و مهارت فرد اکستنشن کار می باشد.
برای شروع کار فرد داوطلب می بایست چشم ها را ببندد و در طول کار به هیچ وجه چشم ها را باز نکند. بر روی پلک پایین و دقیقا زیر مژه های پلک بالا پدی باید قرار بگیرد. سپس مژه ها تک به تک به وسیله ی موچین برداشته شده و پس از آغشته شدن به چسب مخصوص بر روی محل مژه قرار میگیرد. در نهایت برای اتمام کار اکستنشن مژه و بررسی یکنواختی آن، با استفاده از برس مژه، مژه ها شونه می شوند و در آخر با لوسیون پاک کننده آرایش پلک ها و چسب های اضافی پاک می شوند.

 

نکاتی که بهتراست در باره ی کاشت مژه بدانید

-    در صورت آرایش چشم ها با وجود اکستنشن مژه در تهران می توانید از ژل های شستشو و محلول های پاک کننده آرایش چشم و پد و یا پنبه استفاده نمایید و آرایش چشم را پاک کنید. در هنگام شستشو با آب بهتر است از شامپو بچه برای شستشو استفاده نمایید.
-    برای ریمو کردن اکستشن خودتان این کار را انجام ندهید همانطور که خوتان توانایی ریمو کردن کاشت ناخن را ندارید برای این کار نیز به متخصص نیاز است. بامراجعه به مرکز و سالنی که کار را برایتان انجام دادند با استفاده از محلول های مخصوص ریمو این کار را انجام دهید.
-    از تخصص و مهارت فرد اکستشن کار اطمینان حاصل نمایید چرا که در صورت بی تجربگی فرد ممکن است به پلک و مژه ها آسیب وارد شود.
-    قبل از انجام کار تا چند ساعت صورت را نشویید تا مژه ها کاملا خشک باشند.
-    بعد از انجام اکستنشن مژه بهتر است تا دو روز از فعالیت های ورزشی خودداری کنید.

 

منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی

 

مقالات مرتبط:

laugh  اکستنشن مو چیست؟ و روش های نصب آن