لیرز خانگی چیست؟لیرز خانگی

از گذشته تا کنون روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد به وجود آمده اند. این روش ها در سالهای پیشین روش های موقتی بودند که به تبع عدم رضایت مندی از این روش ها روش هایی ظهور پیدا کردند که دائمی و همیشگی باشد و در عین حال هیچ گونه خطر و ضرری برای بدن و پوست نداشته و موجب انتقال بیماری نگردد. از این رو لیزر روی کار آمد.
اگر وجود موهای زائد بدنتان شما را هم آزار می دهد و به دنبال روش هایی برای از بین بردن دائمی این موها هستید این مقاله را مطالعه  نمایید.
از بین بردن دائمی و همیشگی موهای زائد بدن برای همیشه و صد در صد امکان پذیر نیست و نمی توان برای مدت طولانی از شر آنها خلاص شد. تمامی روش هایی که اکنون وجود دارند نیز تضمین کننده از بین رفتن 100 درصدی نیست و همواره تذکر داده می شود که روش های لیزر موهای زائد می تواند 80 تا 90 درصد موهای زائد را برطرف نماید که البته این میزان بسیار قابل توجه و در بسیاری از موارد راضی کننده است.
در بین روش های بسیاری که برای رفع موهای زائد وجود دارد تنها راه بی خطر و دائمی که هیچ آسیبی به اندام هایی داخلی و همچنین پوست شما وارد نمی کند لیزر است. این روش هم انواع مختلف و دستگاه های مختلفی دارد که  بهتر است قبل از تصمیم گیری قطعی برای انجام این کار اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با نحوه چگونگی کار و میزان اثرگذاری آن کسب نمایید.
یکی از تکنولوژی هایی که در لیزر موهای زائد وجود دارد، لیزر در تهران در کلینیک های معتبر پوست و مو توسط دستگاه های مجهز و پیشرفته که توسط تکنسین و تحت نظر پزشک صورت می گیرد. اما در مقابل روش دیگر لیزر در کرج وجود دارد که توسط دستگاه های کوچک و در خانه و توسط خود شخص قابل انجام است.

 

لیزر

 

لیزر خانگی چیست؟
همانطور که می دانیم لیزر روشی است که بیشترین رضایت مندی را از آن خود کرده است اما هزینه های بالای آن موجب شده تا به دنبال روش هایی باشیم که با هزینه ی کمتر موهای زائد را بتون رفع نمود. از این رو دستگاه های لیزر خانگی روی کار آمدند.
دستگاه های کوچک و قابل حملی که برای از بین بردن موهای زائد توسط فرد و بدون نیاز به مراجعه به کلینیک ها قابل انجام است. تکنولوژی ای که در این دستگاه ها استفاده شده است از سیستم نور شدید پالسی استفاده کرده که  IPL نام دارد. در واقع برخلاف اسم آن از لیزر مو استفاده نمی کند بلکه  فلش های لامپ زنون با طول موج مختلف استفاده شده است. IPL با پالس نوری شدید موهای زائد قسمت های مختلف بدن را بدون آسیبی حذف می کند. این پالس های نوری با اثر گرما بر روی فولیکول های مو با ایجاد گرما آنها را تخریب می کند.
تکنولوژی لیزر موهای زائد در تهران به وسیله ی پالس نور، عوارضی در بر ندارد و تنها پس از استفاده، محل کمی قرمز و متورم می شود که پبه سرعت به حالت عادی باز میگردد. اما نکته ای که حائز اهمیت است میزان تاثیر آن می باشد.

 

 

میزان اثر بخشی

اساس کار لیزر ها از بین بردن مو از پیاز مو است. لیزر بر روی پیاز موهای در حال رشد اثر می گذارد و باعث سست و ضعیف شدن آن و در نهایت موجب ریزش موهای زائد می شود.
در کلینیک های معتبر پوست و مو که کار لیزر را با دستگاه های مخصوص و تائید شده انجام می دهند از طول موج قوی و انرژی بالا برای رفع موهای زائد استفاده می کنند و برای از بین بردن میزان قابل توجهی نیاز به درمان چند مرحله و چند جلسه ای است.
در این صورت اگر بخواهیم عملکرد لیزرهای خانگی را با دستگاه های پیشرفته لیزر موهای زائد در کرج مقایسه کنیم باید بدانیم علاوه بر قیمت پایین تر این دستگاه ها قدرت و توانایی کمتری دارند بنابراین میزان اثرگذاری آن قابل مقایسه با روش های لیزر در کلینیک ها نیست و نیاز به استفاده ی بیشتری برای دستیابی به نتیجه ی مطلوب است.
لیزر ها زمانی موثر عمل می کنند که بین رنگدانه های مو و پوست کانترانست رنگی وجود داشته باشد. این به آن معنی است که در صورتی که پوست روشنی دارید زمانی کار رضایت بخش است که موهای زائد شما تیره و مشکی باشند.
در دستگاه های مختلف که در کلینیک لیزر انجام می شود، تنوع دستگاه وجود دارد که هریک متناسب با رنگ پوست و مو و میزان ضخامت مو است که با بررسی پوست و موهای مراجعه کننده توسط پزشک، نوع دستگاه مورد نیاز و متناسب با تیپ پوستی فرد مشخص می گردد اما در لیزر های خانگی که از پالس نور استفاده می شود، این تنوع طیف پوستی وجود ندارد بنابراین افرادی با پوست سبزه باید با دقت بیشتری از این دستگاه ها استفاده کنند چرا که ممکن است موجب سوختگی پوست آنها شود.

 

 

منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی

 

 

مقالات مرتبط:

laugh  لیزر موهای زائد و نکات مرتبط با آن