بلیچینگ چیست؟سفیدی دندان ها با زیبایی و گیرایی لبخند ارتباط مستقیمی دارد. برای داشتن دندان های سفید و درخشان روش های زیادی در علم دندانپزشکی وجود دارد که لبخندی زیبا برای شما به ارمغان می آورد.
سفیدی دندان در جذابی صورت و زیبایی لبخند بسیار تاثیر گذار است از این رو همه ما به دنبال روش های سفید کردن دندان خود هستیم. روش های متفاوتی و متنوعی  وجود دارد  که بهتر است قبل از روی آوردن و انجام دادن آنها اطلاعات کافی در این باره کسب کنیم تا از مزیت و مضرات این روش ها آگاهی یابیم چرا که  برخی از این روش ها می تواند سلامت و استحکام دندان ها را به خطر بیندازد و سفیدی دندان ها به قیمت پوسیدگی زود هنگام و خرابی دندان ها تمام شود .
در این پست قصد داریم از روشی صحبت کنیم که دندان هایی سفید و براق و در عین حال سالم و محکم برایتان به  دنبال دارد.

 

بلیچینگ

 

بلیچینگ

یکی از بی خطرترین و بی ضرر ترین روش های سفید کردن دندان ها بلیچینگ است. بلیچینگ در تهران یعنی سفید کردن دندان ها به وسیله ی اشعه  با اعمال تغیر  رنگ در مینای دندان که  هیچ گونه آسیبی به دندان ها وارد نمی کند و همچنین باعث می شود مدت طولانی تری سفیدی دندان ها پایدار باشد. این تکنیک غیر مخرب که طرفداران زیادی دارد و در دسته ی سالم ترین روش های سفید کردن دندان ها به شمار می رود. این روشی که کاملا با لمینت دندان در تهران متفاوت است. برای اطلاع از تفاوت آنها به ادامه ی مقاله مراجعه کنید.
بلیچینگ دو نوع است: در خانه و در مطب. اما کدام یک مفیدتر و کاراتر است؟

 

روش اول: برای انجام این کار می توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشک و پس از معاینه توسط پزشک کار را شروع کنید. بهتر است در ابتدا از بلیچینگ در مطب و تحت نظر دندانپزشک صورت گیرد. انجام این کار در مطب با غلظت بالا و با دستگاه های خاص و مجهز صورت می گیرد. پس از یکبار انجام آن توسط پزشک شاهد تغیر چشمگیری در رنگ دندان ها خواهید بود پس از انجام چند مرحله ای، تغیر رنگ شایعی در دندان ها شاهد می شوید.

روش دوم: در این روش نیز کار سفید کردن دندان باید تحت نظر پزشک صورت گیرد اما با این تفاوت که انجام کار در خانه است. برای انجام این کار با استفاده از قالب ساخته شده توسط پزشک و ژل های سفید کنندگی دندان که با توصیه و نظر پزشک و دستورالعملی که از دندانپزشک دریافت شده، انجام می شود. بهتر است این کار بعد از مرحله ی بلیچینگ دندان در مطب انجام شود تا سفیدی دندان ها پایدارتر باشد. این کار معمولا برای حفظ سفیدی دندان ها استفاده می شود می بایست تحت نظر پزشک و با موادی که در اختیارتان قرار می دهد صورت گیرد. به طور قطع قیمت بلیچینگ در مطب در مقایسه با خانگی بسیار متفاوت و بیشتر است همانطور که میزان اثر گذاری و کیفیت آن بیشتر نیز هست.

 

 

اثر گذاری

میزان اثرگذاری این متد به مهارت پزشک و موادی که برای سفید کردن استفاده می شود متفاوت است و بستگی دارد. از آنجایی که این کار بسیار حساس است و نیاز به دقت و مهارت دندانپزشک در تهران دارد از این رو در انتخاب مطب و دندانپزشک دقت کافی به خرج داده و به سراغ مراکز معتبر بروید و از مصرف مواد با کیفیت و خوب اطمینان حاصل کنید تا مشکلاتی برای دندان ها پیش نیاید.
در باب مضرات این روش باید گفت که این روش مضرات و خطراتی را به دنبال ندارد ولی در صورتی که از مواد غیر معتبر و نامرغوب استفاده شود میتواند باعث بروز مشکلاتی شود و باعث سستی در دندان ها شود.
برای دریافت نتیجه ای رضایت بخش تنها یک جلسه  بلیچینگ کافی نخواهد بود و چند جلسه طلب می کند که معمولا برای اولین بار در مطب و در مراحل بعدی در خانه و طبق دستورالعمل دندانپزشک در کرج می بایست انجام گیرد. پس از آن انجام دوره ای بلیچینگ در خانه  و رعایت بهداشت و توصیه های مراقبتی از قبیل عدم استفاده زیاد از قهوه و چای، مصرف دخانیات، نوشیدنی های رنگی ، باعث می شود تا طول عمر سفیدی دندان ها بیشتر شود و در صورت عدم رعایت شاهد برگشت سریع رنگ قبلی دندان هایتان خواهیدبود.

 

 

تفاوت بلیچینگ با لمینت

روش های بسیاری برای سفیدی دندان ها ابداع شده است. یکی از این روش ها لمینت دندان های سرامیکی و یا کامپوزیت است. بلیچینگ تفاوتی بسیاری با این روش دارد. به طور خلاصه می توان گفت لمینت دندان در کرج روشی است که می توان علاوه بر سفیدی دندان ها شکل و فرم ظاهری دندان را نیز اصلاح نمود. در واقع این روش یک لایه  از جنس سرامیک و یا کامپوزیت است که بر روی سطح دندان قرار می گیرد ( در این روش بسته به نوع آن ممکن است تراشی سطحی بر روی دندان ها صورت گیرد)اما بلیچینگ تنها باعث تغیر رنگ دندان های اصلی خود شخص می شود  و هیچ گونه آسیبی در پی ندارد و همچنین قابلیت اصلاح فرم دندان را ندارد.
از این رو اگر مایل به انجام این کار هستید و قصد اصلاح در فرم دندان ها دارید پس از دریافت مشاوره از دندانپزشک در صورت وجود مشکلات در ظاهر دندان ابتدا می بایست به روش های ارتودنسی شکل دندان ها اصلاح و مرتب گردد سپس مرحله ی بلیچینگ تحت نظر پزشک  انجام گیرد.

 

 

منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی

 

 

مقالات مرتبط:

laugh  از لمینت دندان چه می دانید؟

laugh  لمینت دندان و مقایسه آن با کامپوزیت