همه چیز درباره کاشت ابروکاشت ابرو

 

کاشت ابرو

 

یکی از اصلی ترین دغدغه های بانوان برای زیبایی فرم و پر بودن ابروهایشان است. ابروهایی که مطابق با فرم صورت باشد و به زیباتر شدن صورت فرد بیانجامد. اما معمولا مشکلی که همیشه با ابرو سر و کار داریم کم مویی و کم پشتی مو در ناحیه ی ابرو ها می باشد که از طریق روش های کاشت ابرو قابل حل می باشند. از طرفی هم ممکن است شکل و فرم اولیه ی ابرو مطابق با شکل مد نظر فرد نباشد و در برخی از مناطق ابرو مویی وجود نداشته و یا کم باشد. روش های زیادی برای برطرف نمودن مشکلات ابرو به وجود آمده اند که در موقتی ترین حالت استفاده از مداد ابرو و سایه ی ابرو است و در دائمی ترین حالت کاشت ابرو که در دسته ی زیبایی به روش کاشت مو قرار می گیرد، می باشد. که در ادامه به بررسی تمام روش ها و مزیت هر یک می پردازیم. این روش ها که در کلان شهرهای ایران از جمله تهران و کرج قابل انجام می باشند که در ادامه به آنها پرداختیم.


در روش های آرایش ابرو که موقتی ترین و ساده ترین روش برای پر نشان دادن و فرم دادن به حالت ابرو است مشکلات و معضلاتی وجود دارد که باعث شده این روش همه گیر چندان هم محبوب نباشد و تنها از سر ناچاری از آن استفاده شود. استفاده از لوازم های آرایشی مخصوص ابرو مثل مداد مخصوص ابرو، سایه ی ابرو، ریمل ابرو و... می توان به طور موقت شکل و فرم ابروی دلخواه را بر روی صورت ترسیم کرد. اما عمده ترین مشکل در این روش عدم ثبات و موقتی بودن آنهاست. از طرفی محصولات ضد آب و دارای استفاده در مدت زمان بالا ارائه شد که این محصولات نیز به نوبه ی خود مشکلاتی را به دنبال دارند و معمولا در صورتی که به دکتر پوست و مو مراجعه کنید توسط آنها منع می شوید. چه بسا که مدت زمان دوام آنها دو الی سه روز است. یک مشکل اساسی در این روش موقت وجود مواد مضر که موجب ریزش در موی ابرو می شود وجود دارد که به کم پشتی ابرو ها دامن می زند.

 

روش های دیگری از قبیل تتو، هاشور، میکروبلندینگ، میکروپیگمنتیشن و ... نیز که با استفاده از رنگ دانه ها به صورت نیمه دائم به ابرو شکل و فرم می دهند. در این روش های فوق نه از موی طبیعی بلکه از طرح آن بر روی ابرو استفاده و کشیده می شود.

 

روش دیگری که در اصلاح فرم ابرو بسیار موثر واقع شده است کاشت ابرو در تهران می باشد. کاشت در ابرو ها به وسیله ی موی طبیعی خود فرد و مطابق با فرم درخواستی انجام می پذیرد. این روش که پیوند ابرو نیز نام دارد روشی دائم، همیشگی و بدون عوارض است که برای همیشه شما را از شر کشیدن ابرو با مداد و مشکلات این روش ها راحت می کند. و حالتی طبیعی به ابرو ها و صورت شما می بخشد. عمل زیبایی کاشت ابرو که بدون نیاز به جراحی، بیهوشی و خونریزی بوده است. در این عمل موهای کاشته شده درست همانند موهای طبیعی بوده و قابل رنگ، اصلاح می باشند و به رشد خود ادامه می دهند و نیازی به ترمیم و نگه داری خاصی ندارد و عوارضی را در آینده در برنخواهد داشت و به عنوان یکی از رایج ترین عمل های زیبایی در سراسر جهان و ایران شناخته شده است و نه تنها کاشت ابرو در تهران بلکه در کلان شهرهای بزرگ ایران نیز در حال انجام است و ساکنین استان های مختلفی از جمله کرج می توانند برای کاشت ابرو در کرج  می توانند به کلینک های تخصصی واقع در این کلان شهرها مراجعه کنند و بهترین خدمات را دریافت نمایند.

 

 

کاشت ابرو در چه مواردی توصیه می شود؟

این عمل زیبایی در افرادی که به دلیل اصلاح های بیش از حد، وجود شکستگی و جای زخم در ابرو، کم مویی و کم پشتی در موها، ریزش ابرو ها، شکل و فرم عمومی ابروها از بین رفته و یا مطابق شکل مورد نظر نباشد می تواند از روش کاشت ابرو استفاده نماید. در واقع این روش برای رفع مشکلات کم مویی در ابروها به وجود آمده است و تمام افرادی که از کم پشتی و کم مویی ابروهای خود ناراضی اند می توانند از این عمل زیبایی بدون بیهوشی و بدون نیاز به تیغ جراحی استفاده نمایند.
این کاشت نه تنها برای خانم ها بلکه آقایان نیز به دلایلی از جمله شکستگی در ابروها، کم مویی در ابروها، ریزش در ابرو به دلایل بیماری قابل انجام می باشد. از این رو ساکنین شهرهای تهران و کرج می توانند به راحتی و سهولت به کلینیک های کاشت ابرو در تهران و ساکنین کرجی می توانند به کلینک های زیبایی و کاشت ابرو در کرج مراجعه نمایند و پس از دریافت مشاوره از دکتر پوست و مو در کرج خدمات مربوطه را دریافت نمایند.

 

کاشت مو

 

کاشت ابرو به چه صورت می باشد؟

در ابتدا باید دانست که از چه مویی برای کاشت و پیوند در ناحیه ی ابرو استفاده می شود؟ به طور معمول برای کاشت از موهای سرخود فرد مثلا موهای اطراف گوش که از نظر اندازه، ضخامت بیشتر به موهای ابرو نزدیک است استفاده می شود.
پس از جمع آوری موهای مورد نیاز برای کاشت، با ایجاد برش های بسیار ریز در خط رویش ابرو محل را برای قرار گیری مو و ایجاد بستر برای رشد مو را فراهم می کنند و سپس موها را در جای خود قرار داده و ثبیت می کنند. در کاشت ابرو مهمترین نکته ای که باید در حین انجام کار به آن دقت کرد محل رویش و خواب صحیح مو می باشد. از آنجایی که این روش دائمی است و موهای پیوند خورده به طور طبیعی و همانند باقی موها رشد می کنند محل قرار گیری و نحوه خواب آن بسیار بسیار مهم است تا همسو با دیگر موها باشد.
تعداد مو در کاشت به فرم ابروی مد نظر و میزان کم مویی در افراد، جنسیت بستگی دارد و در هر فرد متفاوت است.

 


شکل ابرو چگونه طراحی می شود؟

طراحی شکل ابرو یکی  از دغدغه های مهم در کاشت ابرو می باشد و باید در انتخاب آن دقت لازمه را نمود چرا که این شکل قرار است تا سالها بر روی صورت شما باشد و می بایست در انتخاب آن که مطابق با ویژگی های چهره شما باشد بسیار دقت کنید. این شکل توسط بیمار انتخاب شده و پس از بررسی توسط پزشک قابل انجام بر روی ابرو می باشد.
پس از انتخاب طرح مورد نظر توسط شخص و ارائه ی آن به دکتر پوست و مو در تهران ( که این طرح می تواند عکسی از ابروهای کشیده شده به روش موقت خود و یا استفاده از مدل ابروهای افراد مشهور باشد) پزشک با بررسی تناسب، هماهنگی فرم ابرو با چهره شخص در روز جراحی آن را بروی صورت بیمار کشیده و پس از تائید توسط بیمار اقدام به کاشت ابرو می نماید.

 

 

در نهایت لازم به جمع بندی است که کاشت ابرو به طور دائم و همیشگی مشکلات ابرو را در شخص برطرف می نماید و در ایجاد اعتماد به نفس در افراد کمک شایانی می نماید. از آنجایی که این عمل به دقت و تجربه ی بالایی نیاز دارد توصیه می شود تا برای انجام کار به سراغ پزشکان معتبر و با تجربه برای کاشت مو در تهران و یا کاشت مو در کرج مراجعه نمایید چرا که عدم درک صحیح از نحوه خواب مو، عدم اطلاع کافی از فیزیولوژی مو موجب بروز مشکلاتی میشود که در برخی موارد غیرقابل رفع می باشد.

 

 

منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی