راز پوست خوب زنان کره ایپوست زنان کره ای

در این موضوع که پوست زنان کره ای جوانی و شادابی منحصر به فردی دارند شکی نیست. قطعا برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا زنان کره ای پوست خوب و شاداب و سالمی دارند. راز این جوانی چیست؟ از چه روش های مراقبتی استفاده می کنند؟
مراقبت از پوست و مو و همچنین سلامت بدن در کشور کره بسیار حائز اهمیت است. آنها تحمل جوش و لک را بر روی پوست خود ندارند بنابراین پیش از بروز آنها سعی در پیشگیری و مراقبت می نمایند. در واقع آنها روش های مراقبت از پوست را به خوبی می دانند و در انجام آنها تنبلی و سهل انگاری نمی کنند. تغذیه از نظر آنها عاملی است که در شادابی و جوانی پوست موثر است بنابراین دکتر تغذیه روشی صحیح و اصولی برای رژیم غذایی را تنظیم می کند که براساس آنها پیش روند. پوست خوب زنان کره ای زبانزد همه ی کشورهاست اما راز این پوست های خوب چیست؟

 

در ادامه ی این مقاله روش هایی که این زنان برای مراقبت از پوست خود استفاده می کنند عنوان شده است.

 

دکتر پوست و مو

 

رازهای پنهان پوست شاداب بانوان کره ای

مرطوب نگه داشتن (هیدراته)پوست:

اصلی ترین راز مراقبتی این زنان مرطوب نگه داشتن دائمی پوست است. آنها به هیچ عنوان لحظه ای از پوست خود غافل نمی شوند و دائما رطوبت و آب لازم پوست را با استفاده از کرم مرطوب کننده سازگار با پوست خود، تامین می کنند. برای اینکه دائما یادآوری شود که پوست را مرطوب کنید یک مرطوب کننده مناسب پوست خود (که دکتر پوست و مو می تواند متتناسب با تیپ پوستی شما برایتان تجویز کند)همراه داشته باشید و پوست را مرطوب کنید.

 

قانون 10 ثانیه:

این قانون به این صورت است که بعد از حمام و دوش گرفتن و پس از خشک کردن بدن تنها 10 ثانیه فرصت دارید تا از مرطوب کننده طبیعی به پوست صورت اعمال کنید. چرا که  پوست بعد از استحمام کاملا تمیز شده و منافذ باز می شوند در نتیجه هر چه سریعتر مرطوب کننده را اپلای کنید سریعتر و موثرتر جذب می شود.

 

ماساژ حوله گرم:

حوله ای تمیز و ضدعفونی را گرم کنید و آن را بر روی پوست قرار دهید. گرمای حوله باعث گردش بهتر خون و اکسیژن رسانی به پوست صورت می شود در نتیجه پوست شفاف و یکدست و شاداب می شود. علاوه بر این حوله ی گرم می تواند منافذ را باز کند تا پوست بهتر تنفس کند. فراموش نکنید که در آخر از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. (بهتر است با مراجعه به دکتر پوست و مو در کرج با بررسی تیپ و نوع پوستی مرطوب کننده و آبرسانی متناسب با نوع پوست خود استفاده کنید تا باعث بروز آکنه و مشکلات دیگر نشود)

 

ماسک جلبک دریایی:

تاثیر ماسک ها بر روی پوست فوق العاده است. اما چرا جلبک دریایی؟
جلبک دریایی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی و خواص آنتی باکتريال هستند که می توانند هرآنچه پوست شما نیاز دارد را تامین کند. برای انجام این کار  چند وررق از جلبک دریایی را در آب گرم قرار دهید و پس از نرم شدن روی پوست بگذارید، 15 دقیقه بعد صورت را با آب بشویید و تاثیر معجره آسای آن را نظاره گر باشید.
نکته: فراموش نکنید که از مرطوب کننده بعد از استفاده از هر نوع ماسکی استفاده کنید.

 

لایه برداری منظم:

راز مهمی که به داشتن پوست شفاف منجر می شود لایه برداری به صورت منظم است. برداشته شدن سلول های مرده ی پوست علاوه بر افزایش شفافیت، باعث می شود تا مسیر تنفس منافذ پوست باز شود و بهتر اکسیژن رسانی صورت بگیرد. استفاده از لیمو و نمک دریا ترکیب مناسبی برای لایه برداری پوست می باشد.

 

نکته ی مهمی که در نوع تغذیه ی زنان کره ای به چشم می خورد مصرف فراوان آب است. با مصرف آب مورد نیاز بدن خود در طول روز علاوه بر شادابی پوست صورت کمک به شادابی پوست بدن نیز می کنند. در واقع کره ای ها طرفدار زیبایی به سبک طبیعی و سادگی هستند. شاید کمتر شاهد کاشت ناخن و هستیم یا با وجود کم پشتی مژه ها و ابرو به هیچ وجه به سراغ روش های اکستنشن مژه نمی روند بلکه سعی در نشان دادنه زیبایی طبیعی خود دارند و فاکتورهایی را مد نظر قرار می دهند که بیشترین تاثیر را در زیبایی آنها می تواند داشته باشد.

 

 

منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی

 

مقالات مرتبط:

laugh  ویژگی های پوست جوان و شاداب