همه چیز درباره عمل بینیعمل بینی

عمل بینی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی در جهان می باشد که باعث ایجاد تغییرات چشم گیری در صورت و چهره می شود. این عمل پر طرفدار و حساس به دو دسته تقسیم می شود. جراحی درمانی و عمل بینی زیبایی. البته لازم به ذکر است آن طور که در ذهن ها جا افتاده است، جراحی بینی تنها یک عمل زیبایی مطلق نیست و در بسیاری از موارد هدف از عمل، برطرف نمودن مشکلات تنفسی و انحرافات ظاهری بینی می باشد.
در عمل های درمانی مشکلاتی که در روند تنفس و مسیر حلق و بینی وجود دارند قابل رفع هستند به طوری که هیچ گونه تغییری در ظاهر بینی مشاهده نمی شود و نیازی به عمل بینی نیست. اما در عمل های زیبایی تنها هدف تغیر ظاهر و دستیابی به فرم زیباتری است که معمولا این عمل ها به طور رایج تری در کشور ما صورت می گیرند. در هر حال این امکان وجود دارد که هر دو مورد بر روی بینی اعمال شود. یعنی اگر شما دارای مشکلات تنفسی در بینی هستید می توانید از پزشک خود بخواهید در حین رفع مشکلف عمل زیبایی را نیز بر روی بینی تان انجام دهد.
در جراحی های مرتبط با عمل بینی در تهران می توان افعال زیر را بر روی بینی اعمال کرد:

•    کوچک کردن بینی
•    بزرگ کردن بینی
•    فرم دادن به بینی
•    برداشتن قوز روی بینی
•    کوچک کردن بینی گوشتی
•    عمل بینی استخوانی
•    جراحی انحراف بینی
•    رفع پلیپ بینی
•    کوچک کردن سوراخ بینی
•    تغیر زاویه ی بینی
•    برطرف کردن مشکلات تنفسی

 

جراحی

قبل از هر گونه اطلاعاتی باید بدانیم که انجام عمل بینی معمولا توسط متخصصان گوش و حلق و بینی و یا جراحان پلاستیک و یا هر دو آنها انجام میپذیرد. پس در خصوص انتخاب دکتر زیبایی و جراح دقت کافی داشته باشید تا مشکلاتی را برای شما به دنبال نداشته باشد. در رابطه با پیدا کردن بهترین دکتر جراح بینی بهتر است بدانید که تفاوتی نمی کند که شما ساکن کدام شهر و استان باشید. به طور مثال اگر ساکن البرز و کرج هستید و قصد جراحی بینی در کرج را دارید بهتر است بدانید که پزشکان متخصصان زیادی در استان البرز در مجهز ترین کلینیک ها به عنوان بهترین پزشکان در زمینه ی عمل بینی در کرج هستند و نیازی به مراجعه به پزشکان استان های دیگر به ویژه تهران نخواهید بود.
در جراحی که به طور معمول به صورت سرپایی انجام می شود، در حین عمل فرد متخصص و جراح برای دسترسی به استخوان و غضروف بینی برشی ایجاد می کند تا امکان اصلاح بر روی استخوان و غضروف وجود داشته باشد. بعد از انجام تغییرات مورد نظر و ایجاد فرم کلی پس از اتمام کار با استفاده از یک آتل در قسمت بیرونی بینی شکل نهایی بینی را تثبیت می کند.
در انجام عمل بینی فرد مورد جراحی می تواند از دو نوع بیهوشی عمومی و یا بیهوشی موضعی (بی حسی )استفاده کند. البته تشخیص این موارد بر عهده پزشک جراح به جهت پیچیدگی جراحی بستگی دارد. در حین جراحی در روش بیهوشی موضعی باید آگاهی داشته باشید که هوشیاری شما کاملا پابرجاست و تمامی صداهای حین جراحی بینی در تهران  از قبیل کار کردن بر روی غضروف و استخوان بینی را می توانید بشنوید.

در نهایت بیمار ممکن است یک شب در بیمارستان و یا مرکز و کلینیک جراحی بینی برای مراقب های بیشتر بستری گردد و پس از آن می تواند مرخص شود و دوران نقاهت پس از عمل جراحی را در منزل سپری کند.

 

عمل بینی


پس از جراحی

پس از گذشت مدت یک هفته از عمل بینی آتل و باندپیچی روی بینی شخص توسط دکتر زیبایی و جراح باز می شود. در این زمان میزان کمی پف، کبودی در برخی مواقع در اطراف چشم و بینی، تورم برای مدت کوتاهی وجود دارد که جهت برطرف نمودن اینها می توان از کمپرس یخ بر روی نقاط متورم و کبود جهت کاهش تورم و کبودی و همچنین کاهش درد می توان استفاده نمود. جایی برای نگرانی وجود ندارد و این تورم ها و کبودی پس از گذشت مدت دو هفته کاملا برطرف می گردد.
در برخی افراد میزان درد بسیار است و با کمپرس یخ درد کاهش نمی یابد به همین دلیل پزشک جراح با تجویز مسکن درد را کاهش می دهد.
برای انجام فعالیت ها پس از جراحی بینی لازم به توضیح است که در روزهای ابتدایی جراحی بینی بهتر است سر به سمت بالا قرار بگیرد و از انجام کارها بپرهیزید و استراحت کنید؛ پس از گذشت یک هفته ی اول می توانید فعالیت های ساده روزانه را از سر بگیرید ولی برای فعالیت های شدید و بهتر است آنها را برای چندین هفته بعد از عمل بینی به تعویق بیاندازید.
در مقاله ی " مراقبت های بعد از عمل بینی " به طور مفصل و کامل درباره ی اعمالی که باید و نباید پس از جراحی انجام داد صحبت کرده ایم.

 

چرا برخی افراد به سراغ عمل بینی می روند؟

هدف کلی از عمل بینی در کرج و یا تهران و هر استان دیگر اصلاح فرم بینی، تغیر اندازه و زاویه ی بینی است. در اکثر جراحی های بینی هدف ایجاد تناسب و سنخیت بینی با بقیه ی اجزای صورت می باشد که باعث می شود فرد احساس بهتری نسبت به چهره خود داشته باشد و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کند.
همه ی انسانها به دنبال زیبایی هستند و با داشتن احساس زیبایی دارای اعتماد به نفس بیشتری می شوند و در جامعه به صورت بهتری فعالیت می کنند. در مسیر موفقیت و پیشرفت اعتماد به نفس لازمه ی راه است و در برخی افراد این اعتماد به نفس کمتر دیده می شود. البته کمبود اعتماد به نفس دلایل متعددی می تواند داشته باشد که به عدم باور شخص نسبت به خود باز می گردد. اما در برخی موارد نداشتن اعتماد به نفس به ظاهر شخص برمی گردد که به راحتی می توان با جراحی بینی در کرج این اعتماد به نفس را بازگرداند. در اینجا منظور افراد دارای وسواس فکری نیستند بلکه افرادی مد نظر هستند که به دلیل مشکل جزئی در شکل و فرم بینی خود دچار تضعیف نفس می شوند.
یکی از راهکارهای دریافت ایجاد اعتماد به نفس روی آوردن به جراحی بینی برای دستیابی به حالت ایده آل در فرد است.
البته لازم به ذکر است که طبق متن فوق وجود جراحی در صورت تنها دال بر نداشتن اعتماد به نفس نیست و بسیاری از دلایل از جمله مشکلات تنفسی می تواند فرد را به سمت عمل بینی ترغیب کند.

 

جراحی بینی

 

ریسک ها و به حداقل رساندن آنها

همانطور که در فوق به این مطلب اشاره نمودیم ممکن است برای مدتی میزان کمی کبودی و تورم در اطراف چشم و بینی به وجود بیاید که در همه ی افراد که کار جراحی بینی را انجام داده اند کاملا طبیعی است. اما در برخی از افراد که به صورت نادر و کم پیش می آید؛ عواضی از قبیل:

-    خون ریزی بینی
-    مشکلات پوستی
-    حساسیت به چسب و باند
-    عفونت
-    عوارض به وجود آمده در اثر بیهوشی
-    انسداد بینی ناشی از تورم داخلی
به وجود بیایند که در این صورت بهتر است به پزشک مراجعه کرده و اطلاع دهید.

جهت جلوگیری از رخ دادن موارد فوق می بایست در ابتدا عمل بینی را به افراد متخصص، مطمئن و واجد شرایط و با تجربه بسپارید. در ادامه به تمام توصیه های پزشک جراح خوب گوش داده و تک به تک توصیه ها عمل کنید تا روند درمان بهتر و سریع تر پیش رود.

 

ویژگی های یک دکتر جراح بینی خوب

معیارهایی که یک پزشک جراح را خوب نشان می دهد گاها می تواند متفاوت باشد اما در اصل موضوع تفاوتی نمی کند. یکی از ویژگی های دکتر خوب عمل بینی توانایی در درک خواسته ی بیمار است. در ولهه ی اول پزشک باید بتواند تفهیم شود که بیمار چه فرم بینی ای مد نظر دارد، تجربه ی کافی داشته باشد تا بتواند تشخیص دهد این فرم به شکل صورت بیمار مناسب است و ترکیب خوشایندی ایجاد می کند یا خیر. خوشبختانه با پیشرفت علم امروزه توانایی شبیه سازی وجود دارد که این امکان را فراهم می آورد تا قبل از انجام جراحی ابتدا طرح مورد نظر بیمار با استفاده از دستگاه و نرم افزارهای شبیه سازی بر روی صورت قرار بگیرد تا مشکلاتی که پیش از این پیش می آمد از قبیل پشیمانی از شکل بینی، رخ ندهد.

پس قبل از عمل و تغیر فرم بینی توصیه می شود ابتدا حتما از روش های شبیه سازی استفاده کنید و همچنین از مهارت پزشک را در توانایی انجام آن عمل مطمن شوید. بدون خجالت و نگرانی از پزشک نمونه کارها را بخواهید و حتی از نزدیک نمونه ها را مشاهده کنید و نظرات بیماران قبلی پزشک را بشنوید. به کلینیک های معتبر و مطمئن مراجعه کنید.

 

در نهایت توصیه می شود تا قبل از هر گونه اقدام به جراحی اطلاعات کافی در این خصوص بدست آورید تا نتیجه ی رضایت بخش کسب کنید.

 

 

منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی