چند ماسک خانگی برای جوانسازی پوست صورتماسک های خانگی برای جوانسازی صورت

پوست جوان دارای مشخصه های : شاداب، سفت و محکم، بدون چین و چروک و رنگی یکدست و بدون منافذ باز است. پوست سالم از بدنی سالم نشات می گیرد. اما تنها راه تقویت و مراقبت پوستی روش های تغذیه ای نیست بلکه نگه داری خارجی به همراه تغذیه ی صحیح کامل کننده نیاز پوست است. در مقاله ی " نقش تغذیه در سلامتی بدن " در رابطه با تاثیر تغذیه بر سالامت بدن به طور مفصل صحبت کردیم که برای اطلاعات بیشتر توصیه می شود مطالعه کنید. در واقع زیبایی ظاهری نمود عینی از سلامت باطنی است پس بهتره برای شروع از تغذیه و سلامت بدنی اقدام کنید.
در این پست محور اصلی بحث در رابطه با تقویت پوست به روش خارجی و موضعی می پردازیم آن هم به روش های خانگی و کاملا بی ضرر.
همانطور که می دانید نگه داری از پوست در برابر عوامل منفی که تاثیرات مخربی بر پوست دارد می تواند در سلامت و شادابی پوست نقش بسزایی داشته باشد به گونه ای که مراقبت مداوم و مستمر از پیری زودرس و از دست رفتن شادابی پوست در دوران میانسالی جلوگیری می کند و شما را بی نیاز به روش های درمانی از قبیل بوتاکس و تزریق آن در سنین میانسالی می کند. در واقع هدف نفی روش تزریق بوتاکس نیست. این تکنیک درمانی بسیار محبوب، موثر و فوق العاده است که در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد اما مناسب زمانی است که کار از کار گذشته و هیچ راه درمانی نبیست، نه وقتی که می شود از قبل پیشگیری کرد. پس چرا تنبلی کنیم و پوست زیبای خود را دستخوش اثر منفی گذر زمان و آلودگی کنیم.

 

پس بهتره از الان شروع به نگه داری از پوستمون کنیم تا همیشه جوان بمانیم. نکته ای که در درمان های خونگی باید توجه بشه تداوم در انجام کار برای دستیابی به نتیجه ی حیرت انگیزه.
 

بوتاکس

 

ماسک خونگی برای جوانسازی پوست

برای داشتن پوست جوان بهتره از سفت کردن پوست شروع کنیم.


•    مخلوط گلاب + آبلیمو رو درون یک اسپری کوچک بریزید و هر شب و صبح آن را روی پوست اسپری کنید. همچنین می تونید این محلول را درون یک بطری کوچک ریخته و با پنبه ای تمیز و بهداشتی بر روی صورت بمالید.


•    مخلوط سدر + عسل رو درست کنید و آن را با قلمو بر روی کل صورت پخش کنید. بعد از 20 دقیقه الی نیم ساعت با آب سرد شستشو دهید. سدر با خاصیت قابض توانایی سفت کردن پوست شما را دارد. عسل هم با خاصیت نرم کنندگی شادابی  و طراوت را به پوست می بخشد.


•    ترکیب زردچوبه + نشاسته + ماسک کم چرب بهتره ماسک کم چرب باشه تا باعث جوش روی صورت نشود. این ترکیب علاوه بر سفت کردن پوست، به دلیل داشتن زردچوبه جوش های صورت را از بین می برد.


•    آب خیار را گرفته و در ظرف اسپری بریزید و قبل از آرایش بر روی صورت اسپری کنید. این کار علاوه بر خواص آبرسان پوست باعث پخش مناسب کرم پودر بر روی صورت می شود و آرایش شما را شارپ و صورت را شفاف نشان می دهد.


•    ماسک سفیده ی تخم مرغ: این ماسک ترکیب های گوناگونی داره و اثرات سفیده تخم مرغ در جوانسازی و رفع چین و چروک خارق العاده است که با یکبار امتحان اثرات آن کاملا مشهود است.

  •  ماسک سفیده تخم مرغ  + آرد جوی دو سر این ماسک در کنترل چربی پوست بسیار مفید است و برای افراد دارای پوست چرب مناسب است اما برای افراد با تیپ پوستی خشک هم کاربرد دارد ولی می بایست بلافاصله پس از شستشو از کرم های مرطوب کننده استفاده کنند.
  •  سفیده تخم مرغ +  زردچوبه سفیده تخم مرغ را از زرده جدا کنید و هم بزنید تا کف کند سپس مقداری زردچوبه اضافه کنید و با قلمو روی پوست پخش کنید. بعد از 20 دقیقه  با آب سرد شستشو دهید .

 

در اینجا چندتا ماسک که برای جوانسازی و جلوگیری از پیری پوست تاثیر گذار هستند را معرفی کردیم اما بهتره چند نکته در خصوص استفاده از ماسک ها را بدانید:


1.    در استفاده از ماسک های خونگی زیاده روی نکنید و دو الی سه بار در دفعه از آنها بهره ببرید.
2.    به غیر از ماسک های آبرسان بقیه ی ماسک ها را مدت زمانی بین 20 الی 30 دقیقه نگه دارید و بیش از این نگذارید بر روی پوست بماند.
3.    در هنگام شستشو حتما حتما حتما از آب سرد استفاده کنید و کاملا ملایم این کار را انجام دهید و سپس از حوله ای نرم به روش ضربه ای پوست را خشک کنید.
4.    فرقی ندارد چه نوع پوستی داشته باشید. چرب، خشک یا مختلط. بلافاصله از کرم مرطوب کننده و آبرسان مناسب تیپ پوستی خود استفاده کنید.
5.    اگر عادت به استفاده از ضد آفتاب را ندارید دور ماسک های خانگی را خط بکشید. لازمه ی استفاده از ماسک خونگی، استفاده از ضد آفتاب در هنگام قرار گیری در زیر نور آفتاب است.

 

 

منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی

 

مقالات مرتبط:
laugh  راز پوست خوب زنان کره ای
laugh  ویژگی های پوست جوان و شاداب
laugh  با تزریق بوتاکس بیشتر آشنا شوید