لیفتینگ صورت و انواع آنلیفتینگ

علت داشتن پوست صاف و شفاف در دوران کودکی و جوانی، وجود سطح وسیعی از چربی در لایه های زیرین پوست است که باعث حالت ارتجاعی در پوست می شود. که این مورد در رابطه با افراد چاق بیشتر است.
با گذشت زمان و افزایش سن به تدریج چربی زیر پوست کم می شود و پوست قابلیت ارتجاعی خودش را از دست می دهد. با پیشرفت علم پزشکی و انجام آن توسط دکتر زیبایی ، روشی جهت جوانسازی و رفع چروک های ناشی از افزایش سن و قرار گرفتن در زیر نور آفتاب، به نام لیفت صورت (لیفتینگ) به وجود آمد.

 

دکتر زیبایی

 

لیفت صورت چیست؟

لیفت صورت نوعی عمل جراحی است که جهت برطرف نمودن چین و چروک و شل شدگی پوست ناشی از افزایش سن استفاده می شود. در واقع لیفت صورت روش هایی است که در نواحی قسمت پایین صورت از جمله: فک، گردن و گونه ها به کار برده می شود و باعث تغییر در این نواحی می شود. که عمل لیفت صورت مستلزم ایجاد برش هایی در نواحی خط مو، فک و گوش برای عقب بردن و کشیدن پوست است.
به لیفت صورت رتیدکتومی هم می گویند.
روشی دیگر از لیفتینگ وجود دارد که لیفت صورت با نخ نام دارد. این روش لیفت صورت بدون عمل جراحی امکان پذیر است. لیفت صورت با نخ بسیار رایج و پرکاربرد بوده و نتایج رضایت بخشی را به همراه دارد. نکات بیشتر در مورد لیفت صورت با نخ را مطالعه کنید.
عمل لیفتینگ صورت معمولا در افراد با سنین۴۰ تا ۶۰ کاربرد دارد و صورت فرد را ۵ تا ۱۰ جوان تر میکند. البته این عمل در هر سنی قابل اجراست.

 

مواردی که نیاز به عمل لیفتینگ دارد:

1.    وجود یک چروک عمیق در کناره بینی تا کناره دهان
2.    وجود چین و چروک های عمیق در گونه و شل بودن پوست
3.    چربی اضافی گردن

 

مواردی که با لیفیتنگ از بین نمی روند:

1.    افتادگی ابرو ها
2.    چین های ریز دور دهان
3.    پوست و چربی اضافی در پلک بالا و یا پایین


نحوه ی جراحی لیفت صورت

عمل لیفتینگ در مطب ها و کلینیک زیبایی و توسط جراحان زیبایی انجام می گیرد و از بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی همراه با داروی های آرامبخش قابل تزریق در وریده استفاده می شود.
عمل برش صورت در نواحی خط مو و داخل خط مو توسط دکتر زیبایی در کرج انجام میشود و پوست با دقت کشیده می شود و پس از لیپوساکشن و تزریق چربی پوست اضافی برش خورده و بخیه می شود. پس از بهبود رد بخیه به سختی قابل مشاهده بوده که به راحتی پس از انجام عمل لیفت می توان جای برش را به راحتی با مو و آرایش پوشاند. برش کوچکی هم در زیر چانه انجام میشود که قابل رویت نیست.
میزان تورم و کبودی پس از جراحی لیفت صورت از ۲۴ تا ۴۸ دیده می شود که طی گذشت چند هفته کاملا بر طرف می شود. پس از گذشت چند روز می توان با لوازم آرایشی کبودی ها را پوشاند.

 

توصیه های بعد از عمل لیفتینگ

1.    برای چند روز فعالیت روزانه را کمتر کنید.
2.    بر روی محل عمل جهت کاهش تورم و خونریزی از کمپرس یخ استفاده کنید.
3.    حین خوابیدن و دراز کشیدن بهتر است سر بالاتر از بدن قرار بگیرد.
4.    در روزهای اول از انجام فعالیت هایی نظیر بلند کردن اجسام سنگین، اخم کردن، ارتباط جنسی و هر گونه فعالیتی که موجا افزایش فشار خون می شود خودداری کنید.
5.    تا مدتی پس از عمل لیفت صورت از مصرف آسپرین و استعمال دخانیات پرهیز کنید.
6.    از قرار گرفتن به صورت مستقیم در زیر تابش نور خورشید جلوگیری کنید و از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

 

انواع روش های لیفت

مینی لیفت: لیفتینگ بسیار کوچک برای تغیر جزئی در فک و گونه که معمولا این روش لیفت صورت برای تجدید لیفت پیشین صورت بیمار است. این روش در مقایسه با لیفت معمول راحتر است، پیچیدگی کمتر و ناراحتی کمتری دارد و دوره بهبود آن سریع تر است. این روش لیفت نسبت به لیفت مرسوم کبودی و تورم کمتری دارد و به زودی رفع می شود ولی تغییرات چشمگیر کمتری دارد.

لیفت عمیق: این روش شامل سفت کردن عضلات زیر صورت است. در این روش دوره بهبود مدت طولانی تری است. این روش لیفت جهت رفع شلی پوست استفاده می شود. شل بودن پوست فرد به مراتب سن را بالا تر و پوست را پیرتر نشان می دهد. ولی داشتن پوستی سفت و شاداب نشانه جوانی پوست است.

 

عوارض لیفتینگ

1.    امکان رخ دادن هماتوم(تجمع خون در زیر پوست) که معمولا در افراد سیگاری، افراد با فشار خون بالا پیش می آید.
2.    برخی عوارض بسیار نادر نظیر تهوع و استفراغ
3.    ریزش مو که پس از مدتی رفع شده و مو روند رشد طبیعی خود را از سر میگیرند.

 

 

منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی