چگونه رشد ناخن هایمان را بیشتر کنیمناخن ها

ناخن ها زیبایی دست ها را دو چندان می کنند به همین خاطر اهمیت بالایی دارند. اگر ناخن های ما شکننده، کج، کوتاه، پوسته پوسته، زرد رنگ و همراه با هزاران مشکل باشد زیبایی دستها را به مخاطره می اندازد و همین طور اعتماد به نفس را تضعیف می کند. ناخن ها نمود ظاهری از باطن ما هستند این ناخن ها هستند که نشان دهنده ی سلامت جسمی و البته روحی ما را نشان می دهد. پس با رسیدگی به آنها به حال خوب خودمان کمک کنیم. یک متد جدیدی که برای رفع کوتاهی بیش از اندازه ناخن ها به وجود آمده و بسیار هم فراگیر شده کاشت ناخن است. این کار امروزه علاوه بر کسانی که مشکلات ظاهری ناخن هایشان قابل ترمیم نیست بلکه غیر از این افراد نیز که ناخن هایی شکننده دارند از تکنیک کاشت ناخن در کرج برای داشتن ناخن هایی بلند و کشیده استفاده می کنند.


در ادامه ی این پست راهکارهایی که به رشد بیشتر ناخن هامون کمک می کنه اشاره کردم.

 

کاشت ناخن


بعضی از این ها عادات روزانه ما هستند که باعث شکنندگی ناخن ها میشه برای همین باید از رفتارهای روزانه گرفته تا تغذیه ای صحیح و اصولی برای کمک به ناخن هامون استفاده کنیم. برخی از این نکات شاید در نظر ساده و کوچک بیایند اما در طولانی مدت که به عادات روزانه ی ما تبدیل شدند اثر منفی خود را بروز می دهند.

 

راهکارهایی برای رشد ناخن ها

-    یکی از عادات روزانه ما که به ناخن ها اثر میگذارد شستشوی دست هاست. برای ستشو بهتر است از صابون و یا مایع های ملایم که مخصوص شستشوی دست ها هستند استفاده کنید. یعنی صابون هایی که حاوی نرم کننده هستند. استفاده از صابون هایی سخت ناخن های شما را خشک و شکننده می کند.
-    از حوله هایی نرم برای خشک کردن دستها استفاده کنید این کار علاوه بر اینکه سطح ناخن ها را زبر نمی کند به داشتن دستهایی لطیف کمک می کند.
-    از سرکه برای تحریک ناخن ها استفاده کنید. سرکه یک نرم کننده طبیعی است که در طبیعت وجود دارد. این نرم کننده طبیعی می تواند نرمی و رطوبت را به ناخن های شما برگرداند. برای اینکار پس از شستشوی دستها ظرفی را از سرکه ی سفید پر کرده و ناخن ها را به مدت 5 الی 7 دقیقه در آن نگه دارید سپس با آب سرد آبکشی کنید.
-    مانیکور کنید. مانیکور ناخن ها باعث تحریک بیشتر ناخن برای رشد می شوند. برای اینکار لازم نیست حتما به مراکز مانیکور مراجعه کنید بلکه اگر خودتان بلد باشید می تواند به راحتی این کار را در منزل انجام دهید.

 

  *  تمامی موارد فوق برای ناخن هایی طبیعی  است و برای افرادی که کاشت ناخن در تهران انجام داده اند توصیه نمی شود. این دسته از افراد تنها نیاز به مراقبت از ناخن با کرم های نرم کننده دارند تا ناخن ها خشک نشوند و همچنین در دوره های زمانی مورد نیاز برای ترمیم به مراکز کاشت ناخن مراجعه نمایند.
 

کاشت ناخن در کرج

 

-    در هنگام لاک زدن از بیس کت ها و تاپ کت های ناخن استفاده کنید. این کار علاوه بر داوم لاک ناخن از آسیب رسیدن به ناخن ها جلوگیری می کند. برای اطلاع بیشتر از آنها به مقاله ی " بیس کت و تاپ کت چیست؟ " مراجعه کنید. این لایه را ضخیم بر روی ناخن ها نزنید.
-    عادت جویدن ناخن را ترک کنید. جویدن ناخن ها علاوه بر ظاهر زشتی که دارد باعث خرابی ناخن ها می شود. اگر عادت به جویدن ناخن ها دارید دور داشتن ناخن هایی زیبا را خط بکشید و برای همیشه از ناخن های جویده شده ی خود لذت ببرید. برای ترک این عادت هر زمان که حس کردید که نیاز به جویدن ناخن ها دارید از تکه ای آدامس کمک بگیرید. جویدن آدامس مانع از جویدن ناخن ها می شود.
-    از لیمو برای استحکام ناخن ها استفاده کنید. لیمو به ناخن ها حالتی شفاف و براق می دهد و آنها را محکم می کند. از یک کاسه محتوی آبلیمو و یا یک لیمو ی نصفه استفاده کنید.
-    مکمل های بیوتین بهترین مکمل های رشد و شکنندگی ناخن ها هستند. این مکمل نه تنها برای ناخن ها بلکه برای مو و دیابت نیز تاثیر مثبتی دارد. بهتر است قبل از مصرف دارو های مکمل ابتدا نیاز خود را در میان غذاها و مواد طبیعی بیابید. مواد غذایی حاوی بیوتین شامل:
جوانه ی گندم، غلات، تخم مرغ، لبنیات، آجیل و خشکبار ها، ماهی سالمون
-    ناخن های خود را با مرطوب کننده و نرم کننده ها مرطوب نگه دارید به خصوص در زمستان. بعد از هر بار شستن دست ها از کرم های دست و ناخن استفاده کنید. اینکار پوستی سالم و ناخن هایی  محکم برایتان به ارمغان می آورد.
-    رژیم های غذایی که موجب تحلیل رفتن ویتامین ها و پروتئین ها و مواد مغذی بدن می شود اولین تاثیر منفی خود را بر روی ناخن ها و مو نشان می دهد. اگر قصد رژیم و لاغری دارید بهتر است از دکتر تغذیه در کرج کمک بخواهید تا روش اصولی که مانع از سوختن مواد مغذی بدن شما شود را به شما توصیه کند.
-    از دستکش ها استفاده کنید. در زمستان از دستکش های مخصوص و نرم استفاده کنید تا باعث خشکی ناخن ها نشود. همچنین در هنگام شستشوی ظروف و کار با مواد شونیده و یا در کار باغبانی و ... از دستکش های مناسب استفاده کنید.
-    کمبود پروتئین بر روی ناخن ها اثر منفی دارد  و آنها را ضعیف می کند. پس در رژیم غذایی خود از پروتئین ها به مقدار لازم استفاده کنید. در واقع پروتئین ناخن ها را برای رشد بیشتر تحریک می کند.
-    سیر و خاصیت های فوق العاده اش. یک تکه سیر را برش داده و به مدت 5 دقیقه بر روی ناخن ها مالش دهید. این کار خون را در ناخن ها به جریان می اندازد و به رشد بیشتر  و استحکام ناخن کمک می کند.


     
منبع: وب سایت
ایرانیان بیوتی

 

 

مقالات مرتبط:

laugh  کاشت ناخن یکی از پرطرفدارترین متدهای زیبایی

laugh  بیس کت و تاپ کت چیست؟