لیزر موهای زائد و نکات مرتبط با آنلیزر

از آنجایی که در طی سالهای اخیر روش های برطرف نمودن قطعی موهای زائد بسیار باب شده و علاقه مندان زیادی دارد لازم دانستیم تا اطلاعاتی کافی در رابطه با لیزر که تنها روش برطرف کننده موهای زائد بدون هیچ گونه آسیبی است، در اختیار مخاطبان محترم خود قرار دهیم. در ابتدا اولین نکته ای که باعث شده لیزر موهای زائد تا این حد محبوب گردد رفع دائمی موهای زائد است. به عبارتی این روش تنها روشی است که می تواند برای همیشه و دائمی موهای زائد بدن را از بین ببرد و در کنار این ویژگی هیچ گونه آسیب و خطری برای اندام های داخلی و همینطور پوست در معرض اشعه، وارد نمی کند.

قبل از همه گیر شدن این روش، روش های دیگری نیز روی کار آمدن ولی یکی از این دو ویژگی مهم  را دارا نبودند. به طوری که یا روش دائمی برای برطرف کردن موهای زائد نبود و یا روشی دائمی بود ولی باعث ایجاد آسیب در لایه های مختلف پوست می شود. اما از آنجایی که روش لیزر هر دو ویژگی مهم فوق را داراست بسیار همه گیر شد به طوری که سراسر جهان و همچنین سراسر کشور ایران از این روش زیبایی برای لیزر در تهران و کرج و کلان شهر های دیگر بهره می برند.
تفاوتی ندارد که بزرگ ترین استان ایران یعنی تهران باشد و یا کوچکترین استان یعنی کرج این روش رفع موهای زائد در تمام کشور و در کلینیک های مجهز قابل انجام می باشد به طوری که ساکنین کرج برای انجام لیزر در کرج می توانند به کلینیک های زیبایی در این استان مراجعه نماید و نیازی به مراجعه به مراکز لیزر موهای زائد در تهران نخواهد بود. از این رو و به همین علت که به راحتی در دسترس قرار دارد بسیار فراگیر و محبوب است.

 

لیزر

 

اطلاعات جامعی از لیزر

بهتر است بدانید که پس از انجام لیزر تمامی موهای زائد بدن به رشد خود ادامه می دهند و سپس به مدت دو هفته تمامی این موها ریزش می کنند. این موهای زائد در اثر برخورد اشعه ی لیزر از ریشه سست می شوند و شروع به ریزش می کنند.
همانطور که گفته شده و می دانید این روش هیچ گونه آسیبی به سطح پوست وارد نمی سازد و به دلیل طول موج کوتاهی که دارد نمی تواند به بافت های بدن نفوذ کند و تنها میزان نفوذ آن چند لایه ی حامل موهای زائد است از این رو می توان به جرئت گفت که هیچ گونه آسیب و خطری شما را تهدید نمی کند و استفاده از دستگاه های معتبر و تائید شده برای لیزر موهای زائد در کرج و همینطور انجام کار توسط افراد حرفه ای و تحت نظر دکتر زیبایی و پوست و مو و متخصصان پوست و زیبایی هیچ گونه خطری برای سلامت پوست شما به دنبال نخواهد داشت.

 

تعداد جلسات لیزر 

تعداد جلسات مورد نیاز برای رفع تمامی موهای زائد بدن در افراد متغیر است اما به طور میانگین بین جلسات 6 تا 8 جلسه لازم است تا تمامی موها از بین بروند. دلیل تعدد جلسات مراحل رشد در دوره های متخلف موها هستند.
از آنجایی که موهای زائد در زمان های مختلفی شروع به رشد می کنند و همینطور میزان قوی بودن ریشه و ضخامت آنها متغیر است لازم است تا برخورد چندین بار اشعه ی لیزر موهای زائد سعی در از بین بردن آنها شود. از این رو متعدد بودن جلسات موجب از بین رفتن موهایی با مرحله ی رشد و ضخامت متفاوت می شود.
فاصله ی زمانی بین این جلسات نیز می بایست بین سه تا چهار هفته است. 
رفته رفته با گذشت جلسات لیزر موهای زائد در کرج میزان کم شدن موها را به راحتی می توانید مشاهده کنید و به طور معمول در جلسات آخر تمامی موها از بین می روند و تنها تعداد کم و در فاصله های زیاد و همچنین با ضخامت بسیار کم و نازک قابل مشاهده هستند که آنها نیز با اتمام رساندن جلسات محو می شوند.

 

لیزر موهای زائد

 

رعایت برخی نکات

-    در هنگام انجام لیزر در تهران از عینک های مخصوصی استفاده می شود تا اشعه ی لیزر هیچ گونه آسیبی به چشمان شما نداشته باشد و باعث آزار چشم ها نشود.
-    در صورتی که پوست حساسی داشته باشید و در حین انجام لیزر  موهای زائد احساس سوزش کمی بر روی پوست کنید بهتر است از کرم های بی حسی استفاده نمایید.
-    توصیه ی اکید می شود تا برای ناحیه ی لیزر شده از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید. از این موضوع سطحی عبور نکنید و حتما از کرم های ضد آفتاب با SPF مناسب با پوست خود استفاده نمایید.
-    برای انجام لیزر موهای زائد در تهران می بایست موهای زائد بدن و صورت خود را چندین هفته قبل از اولین جلسه شیو نمایید و از روش هایی که باعث کنده شدن مو از ریشه می شود از قبیل: وکس، موم و اپیلاسیون استفاده نکنید. تنها روش برای اصلاح موهای زائد در طی روند درمان با لیزر شیو ( اصلاح با ژیلت ) می باشد.

 

آیا لیزر دردناک است؟

نکته ای که همواره مراجعه کنندگان از ما می پرسند موضوع درد در ناحیه ی لیزر شده است. برای پاسخ به این سوال به طور کلی می توان گفت هیچ گونه درد و سوزشی در ناحیه ی لیزر موهای زائد به وجود نمی آید مگر در نواحی ای که موهای ضخیم و پر پشت و یا نواحی حساس کمی احساس سوزش به وجود می آید که با استفاده از کرم و پماد های بی حسی این مسئله قابل حل می باشد. لازم به ذکر است که سوزش عنوان شده در فوق بسیار کم بوده و در صورتی که شما میزان درد و سوزش بیشتر از حد نرمالی حس نمودید بهتر است با پزشک خود در میان بگذارید.
 

 

منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی

 

مقالات مرتبط:

laugh  لیرز خانگی چیست؟