شستشوی صورت با فیس براش و انواع آنشستن صورت

هوای آلوده و استفاده ی لوازم های آرایشی باعث می شود در انتهای روز پوستی آلوده و چرب داشته باشید که این آلودگی ها و چربی بر روی منافذ، اگر در انتهای روز و قبل از خواب که زمان استراحت و تنفس پوست است؛ این آلودگی ها از سطح پوست پاکسازی نشود در طول شب به عمق پوست نفوذ می کند و در گذر زمان باعث کدری پوست، ایجاد جوش و از دست رفتن شادابی پوست صورت می شود و همچنین با پر کردن منافذ پوست مانع از اکسیژن رسانی و تنفس پوست می شود و در نتیجه منافذ برای تنفس باز تر می شود و در طولانی پوستی با منافذ باز خواهید داشت. آن زمان است که به دنبال روش هایی برای کاهش این منافذ هستید و از تجربیات مختلف از منافذ باز پوست برای رفع آن کمک می گیرید در حالی که اگر نگاهی به عادات غلط زندگی خود داشته باشید؛ راه درمان را سریع تر پیدا خواهید کرد.
آلودگی های پوستی برای همه ی انسان ها در هر شرایط پوستی پیش می آید. خانم ها، آقایان با هر ویژگی پوستی از قبیل پوست چرب، پوست خشک، پوست مختلط؛ چندان فرقی ندارد. حتی اگر می گویید که از لوازم آرایشی استفاده نمی کنید پس مخاطب این مقاله شما نیستید، باید بگم که شما هم در معرض این آلودگی قرار دارید چرا که این آلودگی به دلیل هوا و گرد و غبار موجود است نه صرف لوازم آرایشی؛ و فرقی ندارد از خانه خارج می شوید یا خیر در هر صورت آخر شب پوست شما محل تجمع آلودگی ها و چربی است که نیاز است قبل از خواب و استراحت پوست، آن را به خوبی پاک کنید. اما روش پاکسازی بسیار مهمتر است.
شوینده ی مناسب: عده ای قلیل تصور می کنند صابون ها بیشترین نوع پاکسازی را دارند آن هم به دلیل حس خشکی بعد از استفاده از آن. در واقع صابون تنها چربی سطحی پوست را پاک می کند و نمی تواند به صورت عمقی پوست را پاکسازی کند. صابون هایی با PH کنترل نشده پوست شما را خشک و زبر می کند و حتی چربی مورد نیاز پوست را هم از بین می برد؛ بدترین نوع شستشوی صورت هستند. اگر انتخاب یک شوینده ی مناسب نوع پوستتان برای شما سخت است به دکتر پوست و مو مراجعه کنید و از پزشک مشاوره بخواهید.
نحوه شستشو: از طرفی شستشو با دست تنها کافی نیست و نمی تواند به طور کارآمد پوست را عمقی تمیز کند حتی اگر بهترین شوینده ها را داشته باشید دست ها نمی تواند عمق منافذ را پاک کنند.

 

پس برای پاکسازی پوست باید چه کرد؟

 

Face Brush Foreo

 

فیس براش چیست؟

تکنولوژی جدید شستشوی صورت به شکل عمقی که در آسیبی به صورت وارد نسازد فیس براش ها هستند.(Face Brush) این ها ساخته شده با بدنه ای ضد آب و برس های مخصوص انواع پوست صورت که از هزاران تار مو ابریشمی و یا سیلیکون ساخته شده اند که قابل تعویض و شستشو هستند. این سری ها در انواع مختلفی مخصوص شستشو روزانه، مناسب پوست چرب، مناسب پوست حساس و سری مخصوص لایه برداری که هفته ای یکبار استفاده می شود. در بسیاری از این فیس براش ها برس های مخصوص برای بدن از جمله برس برای رفع ترک پا، برس لایه برداری بدن نیز ساخته شده اند که می توان در حمام از آنها استفاده کرد.

 

نحوه ی کار فیس براش ها چگونه است؟

روند کلی کار با فیس براش های برندهای مختلف یکسان است: پوست را از لوازم آرایشی پاک کنید (با پد و محلول های آرایش پاک کن مخصوص نوع پوستتان)، آرایش چشم ها را نیز با محلول مخصوص چشم پاک کنید، پوست را مرطوب کرده و فوم شستشو (شامپو مخصوص شستشوی صورتتان و یا هر محلولی که برای شستن صورت از آن استفاده می کنید) را بر روی سری مخصوص شستشوی روزانه ی فیس براش بریزید و با حرکت دورانی پوست را به مدت 1 دقیقه ماساژ دهید. سپس با آب سرد صورت را بشویید.
برس فیس براش با حرکت دورانی منافذ پوست را پاکسازی کرده و همه ی آلودگی ها و چربی ها را خارج می کند. شوینده ی مناسب نوع پوست نیز علاوه بر حفظ PH پوست و مانع از خشکی آن، چربی پوست را کنترل و رطوبت پوست را تامین می کند. با مشورت و راهنمایی دکتر پوست و مو در کرج بخواهید تا فوم یا شامپوی مناسب شستشوی صورت متناسب با تیپ پوستی شما را برایتان تجویز کند و برای شستشو از آن استفاده کنید.
نتیجه  ← پوستی تمیز و شاداب و روشن.

 

Face Brush Cute Skin

 

برندهای معروف تولید کننده ی فیس براش

مدت زیادی از اختراع این دستگاه نمی گذرد اما در همین زمان تولید کنندگان بسیاری محصولات با کیفیتی ساخته اند که در این زمان کم توانستند اعتماد مشتریان را جلب و محصولی با کیفیت عرضه کنند. معروف ترین این تولید کنندگان "کلاریسونیک Clarisonic" ، "اولای Olay " ، "نتروجینا  Neutrogena" هستند.
اما بیشترین برندهایی که در ایران نام آن را شنیده ایم برندهای کیوت اسکین Cute Skin، تاچ بیوتیTouch Beauty ، رمینگتونRemington ، تریا  Teriaو فورئوForeo  هستند.
ویژگی ها: از ویژگی های خوب در ساخت این دستگاه ضد آب بودن آنها است. دستگاه های فیس براش اتوماتیک که به صورت شارژی و باتری ای هستند ضد آب بوده و به راحتی می توان حتی زیر دوش و در حمام برای شستشوی صورت از آنها استفاده کرد. همچنین قابل تعویض بودن سری ها و استفاده از هر برس و سری مخصوص کار را راحت تر می کند. به طور کلی می توان گفت:
-    ضد آب بودن
-    پاکسازی عمقی
-    افزایش خون رسانی به دلیل ماساژ پوست
-    کاهش منافذ باز پوستی و مانع از باز شدن آنها

 

Face Brush Cute

 

نکاتی که باید در رابطه با فیس براش ها بدانید

-    اولین نکته ای که همیشه از دکتر پوست و مو در تهران پرسیده می شود در رابطه با آسیب رسانی این دستگاه است. در جواب باید گفت هیچ آسیبی در اثر استفاده از این دستگاه متوجه پوست نمی شود چرا که برس های دستگاه های معتبر ساخته شده ازسیلیکون مناسب و یا هزاران موهای ابریشمی است که هیچ آسیب و خراشیدگی را روی پوست ایجاد نمی کند، حتی روی پوست حساس و ضعیف.
-    استفاده از فیس براش در هفته سه بار توصیه می شود و بیشتر از آن استفاده نکنید. هفته ای یکبار هم از سری مخصوص لایه برداری، جهت لایه برداری پوست با ژل مخصوص لایه برداری استفاده کنید.
-    هرگز از فیس براش برای پاک کردن آرایش استفاده نکنید چرا که این کار بیشتر موجب هدایت چربی به پوست شده و جوش های زیر پوستی پدیدار می شوند. در واقع فیس براش برای شستن صورت است نه پاک کردن آرایش.
-    هر چند ماه یکبار سری های پر استفاده را تعویض کنید.
-    هر هفته به خوبی سری ها را بشویید و ضد عفوفی کنید.

 

نظرات و تجربیاتتون از فیس براش ها رو برامون بنویسید!

 

 


منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی