متدهای جدید در کاشت موکاشت مو

ریزش مو و طاسی یک مسئله ی جدی برای مردان و زنان است به طوری که هر سنی از نوعی از ریزش مو رنج می برد. در واقع ریزش موها یکی از آن دسته از اتفاقات ناخوشایندی است که دلیل آن هم به سادگی قابل تشخیص نیست. این مشکل در مردان شایع تر است به خصوص زمانی که به سنین 40 به بالا نزدیک می شوند؛ باید این مژده را به بانوان داد که این مسئله کمتر در زنان بروز پیدا می کند اما به هر حال نادر  و غیر ممکن هم نخواهد بود.
اما خوشبختانه با پیشرفت علم روش ها و متدهای جدیدی در کاشت مو به وجود آمده اند که راه حلی قطعی این مشکل و این دسته از افراد می باشد. " کاشت مو "
هدف از کاشت و پیوند مو بازگرداندن موها در ناحیه ی خالی شده از مو که این اتفاق می تواند ناشی از ریزش بدون بازگشت مو، زخم و سوختگی که موجب از بین رفتن فولیکول های مو شده است، جراحی و بخیه که ریشه ی مو را تخریب کرده است. به وسیله ی روش پیوند مو می توان این نواحی را که به دلایل مختلف مویی در آنجا رشد نمی کند دارای موهایی قابل رشد، قابل رنگ، قابل اصلاح کند و در واقع موهایی طبیعی پیوند زده شود.

 

hair

 

روش کار کاشت مو

در تمامی روش های کاشت مو ماهیت کار یک چیز است و تنها روش های برداشت مو و انتقال آن متفاوت است. در پیوند موی سر، فولیکول مو از پشت سر که بانک مو  یا ناحیه ی اهدا کننده مو نام دارد برداشته شده و به منطقه ی خالی از مو منتقل و پیوند داده می شود.

 

 

نکاتی که بهتر است بدانید

نکات بعد از کاشت: بعد از کاشت مو در تهران ، به مدت 3 هفته از انجام فعالیت و ورزش های سنگین اجتناب کنید.
ناحیه ی کاشته شده را به مدت 2 هفته آرام و با دقت شستشو دهید. مدت زمان بین هر شستشو را از متخصص خود بپرسید و حتما طبق توصیه و نظر پزشک عمل کنید.
بعد از گذشت یک ماه موهای کاشته شده تثبیت می شوند و به ثبات می رسند و همانند دیگر موهای سر رشد می کنند و حتی قابل اصلاح اند.
بعد از 4 تا 6 ماه از زمان کاشت مو، موهای کاشته شده شروع به ریزش می کنند. اصلا جای نگرانی نیست. نگران نباشید زیرا این سیر طبیعی در روند پیوند مو است. بعد از اتمام مرحله ی ریزش موها با ریشه ای قوی تر شروع به رشد می کنند.
معمولا کاشت مو به سنین پایین تر از 28 سال توصیه نمی شود.
بانوان معمولا از کاشت مو نتیجه ی خوبی نمی گیرند. معمولا مناسبترین کاشت برای خانم ها کاشت ابرو است. اطلاعات بیشتر در باب کاشت ابرو در مقاله ی
همه چیز درباره کاشت ابرو قابل مطالعه برای شما مخاطبان عزیز است.
کاشت و پیوند مو نه تنها در ناحیه ی سر بلکه در دیگر نواحی به طور مثال: ریش، سیبیل، ابرو و ... قابل انجام است و تنها معطوف به موی سر نیست.
ایجاد خط طبیعی رویش هیچ گونه ارتباطی به متد کاشت ندارد بلکه فراهم کردن آن تنها متکی به توانمندی های پزشک و متخصص است.

 

planting

 

متدهای کاشت مو

در سراسر جهان تنها و تنها و تنها سه روش کاشت مو به نام های  FUT (Follicular Unit Transplantation) و  FUE (Follicular Unit Extraction) و یا ترکیبی از این دو روش به نام (FUT + FUE) وجود دارد. انتخاب هر یک از این روش ها می بایست توسط پزشک و متخصص پوست و مو و براساس برخی از فاکتورهایی همچون تراکم و ضخامت بانک مو صورت پذیرد.


FUE یا FIT: بدون نیاز به بیهوشی، بدون نیاز به جراحی و بدون درد و خونریزی می باشد و هیچ ردی از زخم و اسکار و بخیه از خود به جای نمی گذارد. در این روش کاشت به صورت تراکم بالا امکان پذیر است. این روش پیوند فولیکول های مو به صورت تک به تک از بانک مو برداشته و به محل پذیرنده پیوند داده می شود. این روش به مرور زمان در حال تکامل است و در حال حاضر بهترین روش کاشت مو در سراسر جهان نامیده می شود.
در هر پیاز مو 1 الی 4 ریشه مو رشد می کند. در این متد پیاز مو دست نخورده انتقال می یابد در نتیجه ظاهر کار بسیار طبیعی تر است.

مزیت های FUE یا FIT
•    تکنیک بدون نیاز به سوزن
•    بهترین نتیجه از نظر چگالی
•    بدون درد و خونریزی و بدون به جای گذاشتن زخم و اسکار و بخیه
•    ایجاد خط طبیعی رویش
•    کمترین عوارض
•    بدون بیهوشی و تیغ جراحی


BHT: همان متد کاشت FUE یا FIT است که تنها تفاوت آن در بانک مو است. در واقع بانک مو برخلاف FUE که پشت سر بود در این روش قسمت های دیگر بدن می باشد که اهدا کننده ی مو است.
 

FUT: در این روش که  نیاز به بیهوشی و اتاق عمل است؛ ابتدا یک برش نواری از پوست پشت سر (بانک مو)به عرض 2 سانتی متر جهت جدا سازی فولیکول های مو، برداشته می شود و بعد از فرآیند قطعه قطعه کردن آن برش ها را به محل پذیرنده پیوند می دهند. این متد راندمان بالاتری دارد اما معمولا با درد و خونریزی همراه است.

مزیت های FUT
•    کاشت با تراکم بالا
•    ایجاد خط رویش طبیعی
•    تعداد زیادی از فولیکول های مو در یک جلسه منتقل می گردد.
•    برای طاسی با مساحت بالا بیشتر کاربرد دارد.

 

FUT + FUE: ترکیبی از دو روش FUT و FUE می باشد که هر کدام را در فوق توضیح داده ایم. انتخاب این روش با توجه به نظرپزشک امکان پذیر است.

 

کدام متد بهتر است؟

ممکن است برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که با توجه به مزیت های هر کدام از تکنیک ها کدام روش از کاشت مو در کرج بهتر است و شما باید کدام را انتخاب کنید. قبل از هر چیز توصیه می کنیم تا مقالات متعددی در این زمینه مطالعه نمایید تا اطلاعات کافی از هر روش بدست آورید. به یک پزشک متخصص (که تنها هدف او تجارت نباشد)صادق مراجعه کنید و انتخاب متد کاشت را زیر نظر او و با مشورت وی انتخاب کنید.

 

آیا متدی تحت عنوان SUT وجود دارد؟

کاملا قطعی و مسلم باید بگوییم خیر. به هیچ وجه چنین متدی وجود ندارد. متدهای غیر از این سه روش که شامل: FUT، FUE ، FUT + FUE وجود نداشته و هرگونه تبلیغی در این باره بی اساس است.
متد SUT که روشی با استفاده از دستگاه اتوماتیک که قابلیت برداشت و انتقال 14000 مو را داراست روشی تائید نشده است که در هیچ جای دنیا از این روش به عنوان روشی برای کاشت مو یاد نشده است.

 

 

منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی