کاشت ناخن یکی از پرطرفدارترین متدهای زیباییکاشت ناخن

زیبایی دستها از جمله میل به زیبایی هایی است که خانم ها به آن توجه بسیاری دارند، به نوعی زیبایی هر دست نشان توجه یک بانو به خود و روحیات خود است و به نوعی منتقل کننده آرامش روحی یک بانو. در مقابل ناخن های به هم ریخته و نامرتب دستانی خسته نشان از خستگی روح در خانم هاست. یکی از مهم ترین فاکتورهای زیبایی دست ها ناخن ها هستند. خوش فرم و خوش رنگ بودن ناخن ها علاوه بر نشانه ی سلامت جسمی نشان از سلامت و شادابی روحی دارد.

با رواج یافتن کاشت ناخن در کشور ما، هر روزه افراد بیشتری مایل به کاشت ناخن در تهران برای زیباتر جلوه دادن ناخن و دستها هستند. انجام این کار دلایل زیادی دارد به طوری که نه فقط هدف برای زیبایی بلکه جنبه ی درمانی برای برخی از ناخن های دارای مشکل کاربرد دارد.

 

کاشت ناخن

 

این مشکلات در ناخن ها می تواند شامل کوچکی بیش از حد ناخن، ضعیف و شکننده بودن ناخن ها، شکستگی های داخلی ناخن ها، بی رنگ و رو بودن ناخن ها باشد.

از طرفی  برخی از مشکلات رفتاری با کاشت ناخن در کرج قابل برطرف نمودن هستن. یکی از این مشکلات عادت به جودین ناخن هاست. افرادی که در مواقع تنش زا و پر استرس شروع به جویدن ناخن می کنند می توانند با اقدام به کاشت ناخن علاوه بر برگرداندن زیبایی به ناخن ها این عادت را هم رفته رفته فراموش کنند.

یکی از دلایلی که باعث می شود تا خانم ها بیشتر به کاشتن ناخن ها جذب شوند اندازه های گوناگون و تنوع رنگی بالا در این کار است. طبیعی است که یک خانم با دیدن ناخن های شیک و لاک زده ی خود می تواند استرس خود را تا حد امکان فرو نشاند و احساس خوشبختی بیشتری کند.

 


نکاتی که باید بعد از کاشت رعایت شود

کاشت ناخن نیاز به نگه داری و توجه زیادی دارد و حفظ بهداشت آنها نیز بسیار مهم و دارای اهمیت است. بدین منظور توصیه هایی برای افرادی که کاشت ناخن در تهران انجام داده اند در ادامه بیان می کنیم:

 -   با اجسام آلوده تماس نداشته باشید تا مانع از تجمع آلودگی زیر ناخن ها و جذب میکروب توسط آنها شوید.
 -   ناخن های کاشته شده نیز مانند ناخن های طبیعی امکان شکسته شدند دارند پس با ملایمت رفتار کنید و از ضربه خوردن به ناخن ها جلوگیری کنید.
 -   در هنگام کار با مواد شوینده و شیمیایی بهتر است از دستکش های مخصوص استفاده نمایید.

 


بهترین کاندیدای کاشت ناخن چه کسانی هستند؟

به طور معمول کاشتن ناخن ها توصیه نمی شود چرا که زیبایی طبیعی دست ها بسیار دلنشین تر از استفاده از ناخن های مصنوعی و پلاستیکی می باشد اما در بسیاری از مواقع ناخن هایی که به دلیل ژنتیک و یا دلایل دیگر دارای عیوب و مشکل هستند بهترین کاندیداهای کاشت ناخن هستند.

 

آموزش کاشت ناخن

 

مزیت های کاشت

-   کاشت ناخن در کرج از طرفی نه تنها زیبایی بلکه نوعی درمان محسوب می شود.
 -   افرادی که در ناخن های دست و یا پای خود دچار نقص و معیوب هستند می توانند با کاشت فرم ناخن های خود را به حالت طبیعی نشان دهند.
 -   این کار برای افرادی که عادت به جویدن ناخن ها دارند بهترین نوع درمان جهت ترک عادت محسوب می شود.
 -   افرادی که ناخن های شکننده ای دارند و امکان بلند کردن ناخن برایشان وجود ندارد می توانند از این روش استفاده نمایند.

 


عوارض کاشت ناخن

  -  کاشت بر روی ناخن ها همانند بسیاری از فعالیت های زیبایی اگر توسط افراد متخصص و با تجربه صورت نگیرد و یا از مواد با کیفیت و مرغوب استفاده نشود، می تواند موجب ایجاد مشکلات گردد. یکی از شایع ترین مشکلاتی که پس از کاشت به وجود می آید حساسیت به چسب و یا مواد تشکیل دهنده ناخن ها می باشد.
 -   از مشکلات دیگر این امر  کار کردن و بلند کردن اجسام با ناخن های کاشته شده می باشد. اگر ناخن های کاشته شده ارتفاع زیادی داشته باشند با ایجاد فاصله  ای که از نوک انگشتان دارد مشکلاتی در هنگام کار با موبایل و تایپ کیبوردها، بلند کردن اجسام و بسیاری از کارهای روزمره را دچار مشکل می کند.
 -   در برخی از مواردی که کار کاشت ناخن توسط افراد غیر حرفه ای انجام میگیرد ممکن است مواد و یا قالب ناخن بر روی سطح ناخن پوشیده نشود و باعث هوا گرفتن ناخن و در نتیجه ایجاد جرم و در مدت طولانی باعث بروز عفونت شود.
 -  از طرفی به دلیل بسته بودن ناخن ها و تراش سطح رویی ناخن ها می تواند باعث آسیب پذیری و شکنندگی بیشتر ناخن های طبیعی شود.

اما در هر حال با رعایت نکات بهداشتی و همینطور مراجعه به افراد مطمن می توان از این زیبایی برای دستان استفاده کرد و از آنها لذت برد.

 


چرا کاشت ناخن ها توصیه نمی شود؟

در برخی از موارد شاهد بروز آلرژی و حساسیت، عدم رعایت بهداشت توسط فرد، عدم استفاده از لازم مرغوب توسط شخص ناخن کار موجب بروز مشکلاتی به ویژه بر روی ناخن های اصلی و طبیعی فرد می شود.

 

 

منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی