ویژگی های سالن زیبایی لوکس و لاکچریسالن زیبایی

یک سالن زیبایی با درجه کیفی عالی، علاوه بر انجام خدمات زیبایی با بروز ترین متدها و بهترین مواد، نیاز به فضایی لوکس و لاکچری دارد تا مشتریان در آن احساس آرامش و راحتی داشته باشند. فضای زیبا و روح نواز در دیزایین آرایشگاه رابطه ی مستقیمی به جلب رضایت و نظر مشتری دارد. معمولا خانم ها وقت خود را برای دریافت خدمات زیبایی و همچنین داشتن اوقاتی خوش در این سالن ها می گذرانند و زمانی که با رضایت کامل و لبخند به لب از سالن بیرون بروند اطمینان داشته باشید که مشتری ثابت شما خواهند شد. پس تامین آرامش و ایجاد فضایی دلچسب و برقراری ارتباط خوب با مشتریان و از همه مهمتر ارائه خدمات باکیفیت رموز اصلی سالن های به نام و موفق است.

 

سالن زیبایی

 

به طور کل سالن های لوکس باید ویژگی هایی داشته باشند تا صفت لوکس و لاکچری را بتوان برای آنها بکار برد. در این مقاله خدمات و ویژگی هایی را که یک سالن لوکس و تاپ نسبت به سالنی  معمولی باید داشته باشد را عنوان خواهیم کرد.

 

مدیریت سالن

یک سالن زیبایی و عروس سرا موفق نیاز به مدیریتی دقیق و براساس برنامه دارد. سالن های بزرگ که خدمات آرایشی و زیبایی گسترده ای را به مشتریان خود ارائه می دهند نیاز به مدیر سالن دارند تا بتوانند به بهترین شکل پاسخگوی نیاز مشتریان و راهنمایی و هدایت آنها باشند و کارهای سالن را بانظم و دقیق پیش برود.
نکته ای که باید در سرویس دهی یک سالن لوکس رعایت شود جداسازی بخش مدیریت سالن و رزرو نوبت با بخش انجام خدمات زیبایی و آرایشی است.

 

مدیر سالن


اما وظیفه ی مدیر سالن چیست؟
مدیر یک سالن وظیفه ی جذب مشتری، طراحی دکوراسیون، جلب رضایت مشتری، ارائه خدمات بی نقص است. پس برای مدیریت یک سالن موفق به یک مدیر کاربلد و حرفه ای که توانایی اداره ی سالن و مشتریان و جذب بیشتر مشتری داشته باشد نیاز دارید.

 

طراحی دکوراسیون

اگر قصد دارید یک آرایشگاه زنانه افتتاح کنید و یا سالن خود را تبدیل به یک سالن لوکس و تاپ کنید طراحی دکوراسیون را دست کم نگیرید. طراحی دکوراسیون و ایجاد فضایی لطیف به مراجه کنندگان حس خوبی القا می کند و بیانگر اهمیت آسایش و رضایت مشتری برای مجموعه است.
اگر مشتری شما زمانی را که صرف دریافت خدمات زیبایی و آرایشی می کند را، با لحظاتی خوش و همراه با آرامش و حس خوب بگذراند بی بروبرگرد مشتری ثابت آرایشگاه شما خواهد شد پس چی از این بهتر!

 

پدیکور

 

 

میکاپ آرتیست و هیر استایلیست

قطعا همکاری با میکاپ آرتیست های توانمند و هیر استایلیست های موفق که با متدهای روز و جدیدترین روش های زیبایی آشنایی دارند و آنها را بکار می برند و هر روزه سعی در یادگیری روش های جدید هستند؛ می توان خدمات عالی و باکیفیتی را به مشتریان ارائه کرد. اگر شما بیشترین هزینه را برای دکوراسیون انجام داده باشید اما خدمات بی کیفیت و قدیمی ای ارائه دهید؛ موثر نخواهد بود. تمامی این موارد در کنار هم به نتیجه می رسد و غفلت از هر کدام می تواند تجربه ی بدی را در ذهن مراجعه کنندگان ثبت کند و شما رفته رفته مشتریان خود را از دست بدهید.

 

مانیکور

 

برندهای آرایشی

یک سالن لوکس و لاکچری باید از مواد آرایشی باکیفیت و برند استفاده کند. در واقع هدف مشتری از پرداخت هزینه های بیشتر در این قبیل سالن ها دریافت خدمات بهتر است. یک سالن زیبایی برای انجام هرگونه خدمات زیبایی از میکاپ گرفته تا کاشت ناخن و مانیکور و پدیکور، رنگ و ویتامینه مو، آرایش مو، خدمات مراقبت پوستی، خدمات پیگمنتیشن، خدمات کوتاهی مو، اکستنشن و ... باید از بهترین مواد و متریال استفاده کند. استفاده از برندهای آرایشی رکن اصلی و ستون مهم در یک سالن لوکس است. در این صورت است که می توان خدمات بی نظیر با کیفیت بالا را به مشتریان عرضه کرد.
نمونه ی این برندهای آرایشی مانند: برند فنتی بیوتی، برند شارلوت تیلبری و... است که از این قبیل محصولات باید در یک سالن زیبایی در تهران که از صفت "لوکس و لاکچری" برای توصیف خود استفاده می کند؛ به چشم بخورد.

 


معمولا هزینه ها در سالن هایی که در دسته ی سالن های لوکس دسته بندی می شوند بیش از سالن هایی با سطح متوسط است. یک سالن لوکس زمانی ارزش هزینه کردن را داراست که همه ی موارد فوق را رعایت کرده باشد تا تجربه ای خوب و به یاد ماندنی در ذهن عروس ها و مراجعه کنندگان، به جای گذاشته باشد.

 

آرایشگاه زنانه

 

 

منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی