مزایای کاشت مو و چگونگی انجام آنکاشت مو

مو به عنوان یک فاکتور مهم زیبایی دارای اهمیت زیادی برای انسان هاست و در افزایش اعتماد به نفس نقشی موثر دارد. طاسی و نداشتن مو و حتی کم مویی سر از مشکلاتی است که ممکن در خانم ها و به ویژه در آقایان رخ دهد. کاشت مو متدی است که راه حلی قطعی برای درمان کم مویی و طاسی سر است. در دنیای پیشرفته ی امروزی دیگر هیچ مشکلی وجود ندارد که نتوان برای آن راه حلی پیدا کرد و کم مویی نیز از این مسئله استثنا نیست و روش های زیادی برای رفع این مشکل به وجود آمده اند که کاشت مو در تهران یکی از قطعی ترین روش های ارائه شده می باشد.
این روش یک راه حل قطعی  است که تاسی و کم پشتی موها به وسیله ی کاشت مو به صورت کاملا طبیعی و موهایی قابل رشد برطرف خواهد شد. به طور قطع ما در حال صحبت در رابطه با کاشتن مو و مزایای این روش هستیم. کاشت مو تکنولوژی و خدمتی است که نه تنها برای موهای سر بلکه برای ابرو، مژه، خط ریش و ریش ارائه می شود و از این تکنیک برای ترمیم مو نیز می توان بهره برد.ب

 

ریزش مو در آقایان یکی از شایع ترین معضلاتی است که با بالا رفتن سن بیشتر نمود پیدا می کند و موجب عدم اعتماد به نفس در آنها می شود. این اتفاق در آقایان دو برابر خانم ها شایع است.  با پیشرفت علم اصلی ترین و دائمی ترین روشی که می تواند راه حلی مناسب و درخور برای مشکل هم مویی در افراد شود کاشت مو می باشد. یکی از ویژگی های برجسته ی کاشت مو در کرج  بدون عوارض بودن این کار و در کنار آن راه حل دائمی و همیشگی آن است که موجب برگزیده شدن و محبوبیت آن در سراسر جهان شده است. اما اگر بخواهیم به اصل مطلب برگردیم باید در ابتدا دلیل اصلی ریزش مو را بررسی کنیم که به چه علت شخص دچار ریزش شدید موهای سر خود می شود.

 

کاشت مو

 

عواملی که موجب ریزش شدید در موها می شود

شامل:
-    اولین چکاب برای بررسی علت ریزش مو بررسی نحوه کارکرد تیروئید و میزان آهن است. کم کاری تیروئید و یا کمبود آهن یکی از شایع ترین دلایل ریزش مو در خانم ها و آقایان است.
-    رژیم هایی غذایی غیر اصولی، سخت موجب تحلیل رفتن بدن و در نهایت ضعف می شود که این رژیم ها می تواند در مو و پوست مشکلات زیادی را ایجاد کند.
** توصیه می شود برای پیدا کردن علت اصلی ریزش در مو به متخصص و دکتر پوست و مو مراجعه نمایید تا با انجام آزمایشات بهتر متوجه علل ریزش باشید و برای رفع قطعی آن به طور علمی و تحت نظر پزشک پوست و مو درمان صورت گیرد.
-    استرس و اضطراب. داشتن اضطراب و استرسی همیشگی در منزل و یا محیط کار سمی برای سلامتی شما است. در صورتی که در محیط های تنش زا فعالیت یا زندگی می کنید راه حل مناسبی برای رفع این تنش و روش های تسلط بر اضطراب و کنترل تنش ها را بیابید.
-    برخی از بیماری های داخلی که با مراجعه به پزشک مربوطه قابل درمان می باشند.
-    کمبود ویتامین هایی از قبیل ویتامین D، ویتامین زینک، ویتامین E
-    مصرف برخی از داروها که عوارض آنها میتواند منجر به ریزش مو گردد.
-    عوامل وراثتی

 

ریزش مو ارثی

ریشه یابی دلیل ریزش مو بسیار مهم و حیاتی است و به دنبال آن می توان درمانی مناسب برای آن اتخاذ کرد. با پیدا کردن علت اصلی ریزش مو می تواند درمانی درخور آن سر گرفت. گاها برخی از ریزش های شدید در مو با روش های دارو درمانی زیر نظر پزشک زیبایی و متخصص پوست و مو قابل درمان است. در برخی موارد نیز اگر دلیل به تغذیه ی نادرست و رژیم ها مرتبط باشد توسط پزشکان تغذیه قابل حل و درمان می باشند، در در اکثر مواقع دلیل ریزش در مو ها که حتی در سنین پایین تر از حالت معمول بروز پیدا می کند دلایل ارثی است که در برهه ای زمان نمود پیدا کرده و در زمانی متوقف می شود اما اثری که از خود به جای میگذارد به طور دائم و همیشگی است. به طور حتم برطرف کردن این مشکل توسط روش های دارو درمانی بی اثر بوده چرا که قدرت هورمون ها فراتر از آن است. و تنها راهی که باقی می ماند کاشت مو در تهران است. هورمون درمانی یکی از روش هایی که ممکن است به فرد پیشنهاد شود اما باید فرد را از عوارض و خطرات این کار آگاه نمود چرا که در مقابل روش بی خطر، بدون خونریزی و بدون نیاز به تیغ جراحی کاشت مو، عوارضی که هورمون درمانی به دنبال دارد به هیچ وجه مناسب نخواهد بود.

 

چه زمانی به کاشت مو نیاز است؟

در برخی از موارد فوق اگر مشکل ارثی نباشد و به دلیل قرار گیری در شرایط سخت و نامناسب و یا مشکلات تغذیه ای که از تغذیه ی نادرست نشات می گیرد، ریزش مو به وجود آمده باشد و اقدام به درمان صورت بگیرد اما نتیجه به دست آمده مورد رضایت فرد نباشد چرا که در این صورت ممکن است جلوی ریزش مو گرفته شود اما تضمینی به برگشت قطعی تمام موهای ریخته شده نیست و نتیجه ی کار به طوری که دیگر کار از کار گذشته و دیگر موهای رفته باز نمی گردند تنها راه حلی که می تواند برای پر پشت نمودن موهای سر از آن بهره ببرد کاشت مو می باشد.
اگر کم مویی در فرد به طور مادر زادی باشد و یا ریزش در مو به دلایل ارثی باشد راه حلی که می توان برای این دسته از افراد ارائه داد کاشت مو در کرج و تهران است.

 

کاشت برای افراد بی مو

به طور معمول بیشتر صحبت ها در زمینه ی کاشت مو حول محور افراد کم مو که از کم پشتی موهای خود که به دلایل مختلفی چون مادر زادی و ارثی و یا ریزش مو (که دلایل آن در فوق ذکر شد)، رنج می برند گفته می شود اما این تکنولوژی نه تنها برای افراد کم مو بلکه برای افرادی که مویی ندارند بیشترین کاربرد را دارد.
در روند کاشت مو در افراد کم مو، موهای مورد نیاز از قسمت هایی سر که دارای مو هستند تامین می شود و آنها را در محل های کم مو جایگذاری می کنند در نتیجه علاوه بر مناطقی که شامل مو هستند در نقاطی که مویی وجود ندارد، مو قرار داده شده است. اما این روند در درمان افراد بی مو بدین صورت است که مو از نواحی ای از برداشته شده و برای پیوند بر روی سر انتقال داده می شوند.

 

منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی

 

مقالات مرتبط:

laugh همه چیز درباره کاشت ابرو