تزریق بوتاکس پیشانیچین و چروک پیشانی با بالا رفتن سن مهمان صورت می شود و قصد رفتن ندارد و جوانی و شادابی پوست را زیر سوال می برد. خوشبختانه با پیشرفت علم، روش هایی برای بازیابی جوانی و بیرون راندن این مهمان ناخوانده روی کار آمده است. بهترین، موثر و کارآمدترین در بین این روش ها تزریق بوتاکس است.
بوتاکس یا سم بوتولینوم با فلج کردن ناحیه ی تحت تزریق مانع از انقباض عضلات و ظاهر شدن چین و چروک و خط اخم می شود. در مقاله ی " 
با تزریق بوتاکس بیشتر آشنا شوید " به طور کلی تر در رابطه با این ماده و نحوه کارکرد و مدت زمان دوام و تمامی اطلاعاتی که بایست قبل از تزریق در رابطه با بوتاکس بدانید قرار گرفته است.

 

تزریق بوتاکس پیشانی

 

تزریق بوتاکس

با تزریق بوتاکس بر ناحیه ی پیشانی، این ماده با جذب در عظلات، از انقباض عظلات جلوگیری به عمل می آورد. بوتاکس پس از گذشت مدت 6 ماه از بین می رود و نیاز به تمدید دارد. اگر از تزریق بوتاکس خود ناراضی هستید نگران نباشید؛ پس از این مدت کاملا از بین می رود و صورتتان به حالت قبل بازمی گردد.
عمق چروک و خط اخم بر روی پیشانی در طولانی مدت بیشتر می شود و به طبع آن برطرف کردن آن سخت تر و زمان بر تر. تزریق بوتاکس بر چروک های سطحی تاثیر گذاری بیشتری دارد. عمیق بودن خطوط تعداد دفعات تزریق بیشتری می طلبد. نیاز به ذکر است؛ تعداد دفعات تزریق بایست زیرنظر پزشک و با تجویز و توصیه ی متخصص انجام گیرد.

 

 

علت بروز چین و چروک پیشانی


استرس، اضطراب، افسردگی

اگر بخواهیم از یک عامل مخرب که می تواند بدترین اثرات تخریبی را به بدن وارد سازد؛ به طور قطع می توان از استرس نام برد. استرس با یک تیر چند نشان می زند. طعمه ی استرس سلامتی جسمی و روحی است.  استرس و اضطراب بر روی پوست، مو، سیستم ایمنی، وزن، سلامتی اثر می گذارد و میتواند عاملی برای بروز بیماری ها باشد. استرس اثرات مخربی بر روی پوست و مو دارد و پیری پوست را پیشکش می کند.
اگر می خواهید از جوانی، شادابی و سلامتی خود حفاظت کنید؛ از این عامل خانمان سوز دوری کنید.
برای دوری از استرس: ورزش صبحگاهی، تمرینات یوگا، پیروی از رژیم غذایی سالم (مصرف غذاهای سالم و محدود کردن فست فود و جانک فودها، مصرف بیشتر سبزیجات و میوه های حاوی فیبر، کاهش مصرف کافئین و نوشیدن دمنوش های آرامش بخش)از جمله روش های مقابله با استرس، اضطراب و افسردگی است.

 

 

skin care

 

مراقبت از پوست

با قدم گذاشتن به دهه ی 20، دهه ی طلایی زندگی، مراقبت از پوست باید جزء عادات فراموش نشدنی روتین زندگیتان شود. در این دهه ی طلایی شادابی و جوانی جزء جدا نشدنی صورت شماست و چین و چروک یک غریبه ی ناشناخته. اگر در این سن گلدن مراقبت صحیحی از پوست خود نداشته باشید؛ در دهه ی 30 الی 40 زندگی خود با این غریبه کم کم آشنا می شوید.
بیس اصلی هر مراقبت پوستی شامل: استفاده منظم از کرم های ضدآفتاب، استفاده از مرطوب کننده و آبرسان مناسب پوست، لایه برداری منظم پوست، استفاده از کرم های ضد چروک صورت و دور چشم، پاکسازی پوست و استفاده از ماسک می باشد.

 

lifestyle

 

سبک زندگی

استایل و سبک زندگی تاثیر مستقیم بر روی پوست و موی شما دارد. تغذیه ی نادرست (عدم مصرف ویتامین ها)خواب ناکافی، عدم تحریک کافی، عادات غلط زندگی می تواند روند بروز چین و چروک پوست را تسریع می کند.
از همین امروز عادات نادرست زندگی خود را شناسایی کنید و درصدد اصلاح آن برآیید. پس از مدتی تاثیر مثبت این تغیر را در کیفیت زندگی خود مشاهده خواهید کرد.

 

 

مزایا بوتاکس

بوتاکس در اولین درجه با هدف زیبایی و جهت برطرف کردن چین و چروک استفاده می شود. اما کاربرد بوتاکس تنها برای زیبایی خلاصه نمی شود. این ماده ی شگفت انگیز در درمان سردردهای میگرنی اولین رتبه را دارد.

 

معایب بوتاکس

بوتاکس در دسته ی روش های درمانی زیبایی قرار میگیرد که کمترین عوارض و خطرات را به دنبال دارد. این تزریق بدون نیاز به بیهوشی و بدون خونریزی است. اما اگر از اجناس نامرغوب و فیک، تزریق نادرست، تزریق در مراکز غیربهداشتی و نامعتبر می تواند خطرات خود را به دنبال داشته باشد و باعث بروز عفونت شود.

 

 

منبع: وب سایت آی بیوتی