4 روش آسان برای سفید کردن ناخن هااحتمالا برای شما هم پیش آمده است که پس از مدتی استفاده از لاک ناخن، ناخن هایتان کدر و زرد شده است. در این شرایط تنها راه حلی که به ذهنتان می رسد تا این مشکل را برطرف کنید، زدن لاک برای پوشش دادن این مشکل است. اما در واقع با این روش مشکل حل نمی شود بلکه تنها صورت مسئله نادیده گرفته خواهد شد و البته این وضعیت تشدید می شود. در این پست 4 روش ساده برای سفید کردن ناخن ها نام برده ایم.

 

Whiten nails

 

لاک زدن

پس از اینکه با استفاده از روش های زیر سلامتی و شادابی ناخن هایتان را بازیافتید؛ جهت جلوگیری از به وجود آمدن این مشکل باید از بیس کت ها استفاده کنید. اگر در رابطه با عملکرد بیس کت ها آشنا نیستید به مقاله " بیس کت چیست؟ " مراجعه کنید.
ناخن ها را به وسیله ی پد لاک پاکن، پاک کنید. قبل از زدن لاک ناخن یک لایه بیس کت به کل سطح ناخن ها بزنید. بیس کت همچون محافظ و روکشی برای ناخن عمل می کند که مانع از آسیب رسانی به ناخن و جلوگیری از تغیر رنگ ناخن می گردد.
نکته: فراموش نکنید که تمامی این محصولات (بیس کت، تاپ کت، پد لاک پاکن، استون، لاک ناخن) موجب خشکی و شکنندگی ناخن ها می شود. از این رو قبل و بعد از پروسه ی لاک زدن ناخن ها را با مرطوب کننده ماساژ دهید.

 

سفید کردن ناخن

حال با ناخن های زرد رنگ چه کنیم؟
4 ترفند که به شما کمک می کند در سریعترین زمان ممکن رنگ طبیعی ناخن ها را بازگردانید در ذیر آمده است. تمامی این روش ها امتحان شده و صد در صد موثر اند. تعداد دفعات انجام هر یک بستگی به میزان کدری و زردی ناخن ها دارد. هر کدام را به قدری ادامه دهید تا نتیجه ی مدنظر حاصل گردد.

 

Toothpaste

 

1.    سفید کردن ناخن با خمیر دندان

یک مسواک و خمیر دندان بردارید. مقداری خمیر دندان را به مسواک بزنید و مدت 2 الی 4 دقیقه بر روی ناخن اسکراب کنید. تعداد دفعات انجام اینکار به میزان لک بودن ناخن ها بستگی دارد. تا جایی که نیازاست اینکار را ادامه دهید تا نتیجه ی مطلوب حاصل شود. برای تاثیر گذاری بیشتر به خمیر دندان مقداری جوش شیرین اضافه کنید. بهتر عمل خواهد کرد.

 

Lemon baking soda

 

2.    لیمو + جوش شیرین

مقداری لیمو تازه را درون ظرفی بچکانید (از آبلیمو تازه نیز می توان استفاده کرد.)سپس جوش شیرین را به آن اضافه کنید تا حالت خمیری بگیرد. به وسیله ی برس ناخن و یا مسواک خمیر بدست آمده را بر روی ناخن ها ماساژ دهید. در صورتی که اطراف ناخن بریدگی های کوچک دارید اینکار را انجام ندهید و به سراغ روش های دیگر که در این پست ذکر شده بروید. چرا که اسیدیته بودن لیمو موجب سوزش زخم و بریدگی ها می شود.
همچنین در صورتی که اخیرا ریمو کاشت ناخن انجام داده اید؛ استفاده از لیمو توصیه نمی شود. چرا که سطح ناخن ها در زمان کاشت مقداری تراش می خورد و بعد از ریمو بسیار حساس، ضعیف و شکننده می شوند.

 

3.    آب اکسیژنه + جوش شیرین

ترکیب این دو باعث ایجاد بافتی خمیری می شود که با استفاده از برس ناخن و یا یک مسواک کوچک می توان بر روی ناخن ها ماساژ داد. اجازه دهید این ترکیب 5 دقیقه بر روی ناخن ها استراحت کند سپس ماساژ دهید. سپس با آب ولرم ناخن ها را بشویید.

 

4.    مداد سفید کننده ناخن

برخلاف ترفندهای فوق این ترفند یک روش درمانی نیست بلکه در مواقعی که نیاز است تا سریعا زردی ناخن ها را مخفی کنیم بکار می آید. مداد سفید کننده ناخن بیشتر در طراحی فرنچ ناخن کاربرد دارد. مداد سفید کننده را بردارید و بر روی ناخن های خود بکشید.