اکستنشن مو چیست؟ و روش های نصب آناکستنشن مو

موهای بلند یکی از نشانه های ظرافت و زیبایی در بانوان است. موهای بلند در کنار تمام زیبایی هایی که دارد مشکلاتی را هم می تواند به وجود آورد. یکی از این مشکلات زمان طولانی رشد آنهاست. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که دقیقا زمانی که نیاز دارید تا موهایتان بلند باشد تا برای مراسم و مهمانی ای که دعوت شده اید آنها را بیارایید،موهایتان کوتاه باشد. قطعا مدت زمان یک ماه هم نمی تواند رشد چندانی برای موها شاهد شوید. پس در این چنین شرایط بهترین راهکار اکستنشن است.
اما آیا تنها هدف از اکستنشن مو داشتن موهایی بلند است؟ خیر. ممکن است فردی موهای بلندی داشته باشد ولی از کم پشتی ژنتیکی موهای خود ناراضی باشد در این صورت برای رفع این کم پشتی نیاز به انجام اکستنشن در تهران پیدا می کند. نه تنها برای اینها بلکه این روش برای پیاده سازی برخی از روش های پیاده سازی رنگ مو نیز موثر است که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

اکستنشن مو

 

اکستنشن مو چیست؟

دسته ای از موهای طبیعی چیده شده از سر انسان که قابل رنگ هستند و به روش هایی خاص به موهای اصلی انسان متصل می گردند و باعث پر پشت و بلند تر شدن موها می شود.
موهای استفاده شده می تواند از موهای طبیعی انسان و یا موهای مصنوعی باشد و که البته قیمت اکستنشن مو در نوع طبیعی  در مقایسه با نوع مصنوعی بیشتر است؛ اما همانطور که مشخص است موهای طبیعی جلوه ی بهتری دارد و قابل تشخیص نخواهد بود و همچنین همانند موهای طبیعی قابل رنگ و دکلره می باشد. برای اینکه تشخیص بدهید موی استفاده شده طبیعی است می تواند با آتش زدن چند تار مو متوجه این مطلب شوید.
اکستنشن مو نیاز به ترمیم دارد و مدت زمان ترمیم بستگی به میزان رشد موهای طبیعی فرد دارد که در بین افراد 3 تا 6 ماه متغیر است. برای انجام این کار نیازی به مراجعه به دکتر پوست و مو ندارید و می توانید با مراجعه به یکی از سالن های تخصصی اکستنشن این کار را انجام دهید. اما برای به وجود آوردن حالتی طبیعی و حفظ زیبایی اولیه بهتر است هر دو ماه موهای اکستنشن شده توسط فرد متخصص بررسی و مرتب شوند.


نکاتی که بهتر است بدانید

-    قبل از اقدام برای اکستنشن مو در تهران موهای خود را با شامپوی مناسب کاملا شستشو دهید تا هرگونه آلودگی و چربی و مواد آرایشی از روی سر برداشته شود.
-    برای انجام اینکار بهتر است قد مو حدود 10 سانتی متر باشد. هر چه مو بلند تر باشد نصب آن راحت تر می شود. یکی از ویژگی های منحصر به فرد اکستنشن قابل نصب بودن بر روی موهای کوتاه است و به طور کل هدف بلند نشان دادن موهای کوتاه است.
-    در انتخاب رنگ موی اکستنشن مو در کرج دقت کنید و بهتر است آن را توسط فرد مختصص و مشورت با او انتخاب نمایید.
-    در صورتی که موهایتان بسیار کوتاه است بهتر است در انتخاب اندازه مو دقت کنید. حداکثر 40 سانت معمولا برای موهای کوتاه توصیه می شود چرا که با بالا رفتن اندازه وزن اکستنشن در کرج نیز بالاتر می رود و ممکن است به موهای طبیعی شما آسیب برساند و در نهایت موجب ریزش موها شود.
-    بهتر است در هنگام خواب موها را بالای سر جمع کنید تا موها به هم گره نخورند.
-    به هیچ وجه با موهای خیس و مرطوب نخوابید.
-    قیمت اکستنشن مو می تواند متغیر باشد. و این تغیر بسته به اندازه ی انتخاب شده، نوع مو (طبیعی یا مصنوعی)وابسته است.

 

روش های نصب اکستنشن

•    رینگ

با استفاده از رینگ و قرار دادن دسته ای از موهای اکستنشن و موهای طبیعی فرد و محکم کردن رینگ موجب اتصال موها به هم می شود. این روش برای کسانی که موهایی کم پشت دارند انتخاب مناسبی نیست چرا که با بستن موها ممکن است رینگ ها مشاهده شود.

•    چسب کراتین

این چسب که برای موها کاملا بی ضرر است (در صورت معتبر بودن آن)این روش برای کسانی که موهای کم پشت دارند انتخاب مناسبی است.

•    دوخت

رایج ترین روش نصب اکستنشن مو می باشد که هیچ گونه آسیبی به مو وارد نمی کند و در زمان جدا کردن هم مشکلی ایجاد نمی کند.

•    روش لاینی

این روش سریع ترین روش نصب اکستنشن می باشد و در آن از رینگ و چسب استفاده نمی شود.

•    نصب حرارتی

از حرارت برای اتصال موی اکستنشن مو در تهران به موی طبیعی استفاده می شود که البته ممکن است باعث آسیب و ریزش در موها می شود.

 

شستشوی مو

بیشترین سوالی که در رابطه با اکستشن مو در تهران وجود دارد شستشوی آن می باشد.
توصیه می شود موها 4 الی 5 روز بعد از نصب شسته نشوند تا کاملا سرجای خود ثابت شوند. برای شستشو ابتدا آنها را شانه کنید تا گره ها باز شود و سپس بعد از خیس شدن موها شامپو را به موها زده و از بالا به پایین دست بکشید تا تمیز شوند. به هیچ وجه آنها را مالش ندهید زیرا ممکن است اکستنشن ها شل شوند. برای خشک کردن موها از حوله استفاده کنید و با احتیاط این کار را انجام دهید.
 در صورتی که در روزهای اولیه ی نصب احساس خارش داشتید می توانید از اسپری های مرطوب کننده مو استفاده نمایید. جای هیچ نگرانی ای نیست و پس از گذشت چند روز پوست سرتان به اکستنشن ها عادت میکند و مشکل برطرف می شود.

 

منبع: وب سایت ایرانیان بیوتی

 

 

مقالات مرتبط:

laugh  اکستنشن مژه چیست؟