تزریق بوتاکس زیر بغلبوتاکس کنید تا دیگر عرق نکنید

تعریق بیش از حد بسیار آزاردهنده است هم از نظر ایجاد بوی نامطبوع و هم از نظر ظاهری. بیشترین میزان تعریق در فصول گرم سال اتفاق می‌افتد اما افرادی که به تعریق بیش از حد در قسمت های خاص بدن به خصوص زیر بغل دچاراند؛ در فصول سرد نیز با این مشکل روبرو هستند. تعریق به ویژه در قسمت زیر بغل بسیار کلافه کننده است که ظاهر نامناسبی نیز دارد. حمام و دوش گرفتن های مداوم بهترین راه حل برای رفع بوی عرق است اما قطعاً راه حل جلوگیری از تعریق نیست. در واقع عرق کردن به فعالیت های غدد درون ریز بستگی دارد و دوش گرفتن تنها بوی بد عرق را از بین میبرد. رعایت بهداشت ضخصی یک امر اجتناب ناپذیر است و دوش گرفتن های صبحگاهی برای قدم گذاشتن در جامعه و بین مردم ضروری است. اما در کنار این کار به دنبال راه حل باشیم تا از تعریق بیش از حد جلوگیری شود.  پیشنهاد ما تزریق بوتاکس زیر بغل است.

 

botox for hyperhidrosis

 

علت عرق زیاد چیست؟

تعرق زیاد در بدن دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. اگر از زمانی که به یاد داردی همواره عرق می کنید و این اتفاق تازه ای نیست؛ زمینه ارثی می تواند دلیل آن باشد.عوامل هورمونی نیز دلیلی بر تعریق زیاد در بخش های مختلف بدن مثل کف دست و پا، قفسه سینه و زیر بغل و ... باشد. پرکاری تیروئید، پاراتیروئید، دیابت هم می توواند از علل بروز این عارضه باشد.
اما ممکن است شما پیش از این دچار تعریق زیاد نبوده باشید اما مدت زمانی است که این مشکل پیش آمده و به تازگی با این موضوع سرکار دارید. استرس عامل همه بیماری هاست و می تواند علت پیدایش این عارضه باشد. تنش و اضطراب با اثر گذاری بر روی غدد و سیستم های عصبی روند فعالیت آنها را می سازد و طی یک فرآیند که منجر به افزایش ضربان قلب و تندتر شدن ریتم تنفس می شود با تعریق بیش از حد نمود خارجی پیدا می کند. اگر استرس عامل عرق کردن شما نباشد ممکن است دچار اختلالات هورمونی شده باشید. اختلال در عملکرد هورمون ها تمام بدن شما را به هم خواهد زد .ریزش مو، مشکلات پوستی، افزایش موی زائد بدن، خشکی پوست و غیره از عوارض به هم خوردگی هورمون هاست.

 


تزریق بوتاکس جهت جلوگیری از تعریق

مشکلات ارثی از کودکی با انسان هستند و تا آخر عمر گریبان گیرند. اگر علت تعریق زیاد ناشی از به ارث رسیدن مشکل باشد تنها راه حل موجود تزریق بوتاکس است. برخی از بیماری هایی که عامل تعریق زیاد بدن هستند مثل دیابت و یا پرکاری تیروئید، عوارض این بیماری ها با دارو قابل کنترل کنند اما بوتاکس برای این دسته از افراد نیز راه حل مناسب است.
در واقع تزریق بوتاکس در کرج در نواحی تعریق بدن جهت جلوگیری از عرق کردن است. پس از تزریق، تعریق کاملا متوقف می شود و می توانید بدون نگرانی از خیس شدن لباس هایتان به با اعتماد به نفس کامل در جامعه حضور یابید.
تزریق بوتاکس بر روی غدد درون ریز است و با تحت تاثیر قرار دادن فعالیت آنها از تعریق جلوگیری می کند. نقاط تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل به فاصله ی ۲ سانتی متر از یکدیگر است و برای مدت زمان چهار تا شش ماه ماندگاری دارد. جهت جلوگیری از احساس درد حاصل تزریق از کمپرس یخ در حین کار استفاده می شود همچنین استفاده موضعی از کرم های بی حس کننده به کاهش احساس درد کمک می کند.

 

 تزریق بوتاکس جهت جلوگیری از تعریق تنها مختص ناحیه زیر بغل نیست. تعریق های بیش از حد کف دست و پا نیز بسیار شایع اند و به شک بسیار کلافه کننده. برای درمان تعریق ناحیه کف دست و پا نیز از همین راه می‌توان استفاده کرد که به طور معمول پزشک بیست نقطه از دست را برای تزریق در نظر می‌گیرد و بنابر ناحیه مورد نظر بوتاکس را در عمق های مختلفی تزریق می کند.

 


مراقبت های پس از تزریق

پس از اینکه تزریق صورت گرفت مدت کوتاهی از عضلات دست دچار ضعف میشود که ابدا جای نگرانی نیست چرا که پس از مدت کوتاهی برطرف خواهد شد. تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق استحمام و ورزش سنگین، شیو و  اپیلاسیون، لیزر موهای زائد در ناحیه تزریق ممنوع است.