چای ماسالا و طرز تهیه آنچای ماسالا

وقتی احساس خستگی می کنید؛ چه چیزی سرحالتان می آورد؟ قطعاً چای
حین مسافرت با ماشین و رانندگی در دل جاده چه چیزی می چسبد؟ بی شک چای
لذت بخش ترین نوشیدنی در جمع های خانوادگی و دوستانه وقتی صحبت گل می کند؛ چیست؟ بی برو برگرد چایی
عصرهای دلچسب بهار و تابستان وقتی روی صندلی در تراس یا حیاط در مجاورت نسیم ملایم نشسته اید؛ چه چیزی آرامشتان را تکمیل می کند؟ باز هم چای
لذت یک گفتگوی دو نفره با دو فنجان چای کامل می شود. وقتی کلمه "چای" به گوشمان می خورد؛ اولین تصویری که در ذهن نقش می بندد؛ چای سیاه دم شده درون قوری چینی گل قرمز، که در فنجان با رنگ اناری خودنمایی می کند. اما در این پست می خواهیم شما را با چای ای آشنا کنیم که با یکبار چشیدن طعم آن، آن را دیگر کنار نخواهید گذاشت. آن چای چه نام دارد؟ ماسالا

 

 

چای ماسالا چیست؟

یک چای اصیل هندی با عطرخوش و طعم شیرین و تند. این می‌تواند دقیقاً توصیف طعم چای ماسالا باشد. فرقی نمی کند؛ در دل هندوستان باشید یا شرق و یا غرب، هر جای دنیا این چای در دسترس است و طرفداران زیادی دارد.
چای ماسالا یک نوشیدنی ادویه دار است که از ترکیب چند ادویه با طبع گرم به دست می آید. ترکیبات این چای شامل: چای سیاه، زنجبیل، هل، دارچین، رازیانه و فلفل سیاه است. بادیان ختایی (انیسون ستاره ای) جز ترکیب اصلی این چای نیست اما در اکثر مواقع همراه با آن سرو می شود. جوز هندی، میخک، عسل و وانیل سایر ادویه های تشکیل دهنده این چای هستند.
برای نوشیدن این چای می‌توانید بسته های آماده آنرا تهیه و با درست کردن آن در منزل این نوشیدنی دلچسب را نوش جان کنید و  لذت ببرید. همچنین در کافه های سطح شهر نیز این نوشیدنی محبوب یافت می شود. اما اگر این دو راه حل را دوست نداشته باشید. می توانید خودتان این ترکیب را در منزل تهیه کنید. برای یادگیری طرز تهیه  این چای در منزل ادامه این پست را مطالعه کنید.

 

بادیان ختایی یا انیسون ستاره ای

 

 

خواص چای ماسالا

در کنار مزه ی بی نظیر این چای نباید از فواید فوق العاده ای که به دنبال دارد چشم پوشی کرد. در ادامه از خواص این چای بیشتر صحبت خواهیم کرد.
سلامت قلب: با نوشیدن این چای هم لذت ببرید و هم سلامت قلب خود را تضمین کنید. دارچین موجود در این چای که از ترکیبات اصلی آن به شمار می رود؛ در کاهش فشار خون تاثیر مثبتی دارد. بر اساس تحقیقات مصرف تاریخ دارچین تا ۳۰ درصد در کاهش کلسترول خون و LDL  و تری گلیسیرید نقش مهمی دارد. علاوه بر این وجود چای سیاه در ترکیبات اصلی این چای آن را به معجزه ای برای سلامت قلب تبدیل کرده است . همراهی دارچین با چای سیاه به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و تاثیر بر کاهش فشارخون سلامتی شما را تضمین خواهد کرد.

 

 

طرز تهیه چای ماسالا

مواد لازم

مواد لازم جهت طرز تهیه چای ماسالا

 

طرز تهیه

همه ی ادویه ها را با آب داخل ظرفی ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا مقدار آب پس از تبخیر نصف شود.
شیر را حرارت داده تا گرم شود سپس عسل را به آن اضافه کنید.
چای را به وسیله ی ی صافی به شیر و عسل اضافه کنید و سه تا چهار دقیقه روی حرارت ملایم و غیر مستقیم قرار دهید.    
این چای را می‌توانید با نبات یا شکر شیرین کنید.