پودر بیک چیست و چه فرقی با پودر فیکس دارد؟
پودر بیک از کلمه ی Bake به معنی پختن می آید. بیک کردن آرایش تکنیکی است که در میکاپ مدرن رواج پیدا کرده و میکاپ آرتیست های حرفه ای برای طبیعی تر جلوه دادن آرایش و افزایش ماندگاری میکاپ از آن استفاده می کنند.

 

پودر بیک

 

پودر بیک چیست؟

پودر بیک یک نوع کرم آرایشی با بافت نرم و مخملی است که رنگ سفیدی دارند. عملکرد آن بدین صورت است که با قرار گرفتن مدتی بر روی پوست باعث فیکس کردن آرایش می شود. این پودر در مرحله ی کانتور و هایلایت یک میکاپ استفاده می شود و از آن به عنوان فیکساتور آرایش بکار می رود.
تصور کنید برای رفع تیرگی های زیرچشم از کانسیلر زیر چشم استفاده می کنید تا این بخش از صورت را روشن تر و تیرگی ها را ناپدید کنید. حال ممکن است کانسیلر در طولانی مدت در چروک و خطوط های خنده دور چشم تجمع کند، آرایش بریزد و یا ماسیده شود و در نتیجه ظاهری ناسپند به وجود آورد. در اینجاست که پودر بیک به نجات شما می آید و با استفاده از آن می تواند ساعتها آرایشی بی نقص داشته باشید.
ظاهر پودر بیک شبیه به هایلایتر است اما تفاوت های بزرگی دارد، پودر درخشندگی و براقی هایلایتر را ندارد و کاربرد آن با هایلایتر کاملا متفاوت است.
اضافه کردن پودر بیک در آخرین مرحله از آرایش استفاده می شود تا تمام زیرسازی های آرایش از قبیل پرایمر، کرم پودر و کانسیلر در جای خود فیکس و ثابت شوند و یا به اصطلاح بیک (پخته) شوند همچنین پودر بیک چربی های اضافی لوازم آرایش را میگیرد و آرایشی مات و بی نقص پدید می آورد.

 

 

نقاطی که می توانید از پودر بیک استفاده کنید

پودر بیک را می توانید در نواحی زیرچشم که محل اعمال کانسیلر است، گونه ها، چانه، بر روی ناحیه ی T-Zone که شامل تیغه ی بینی و بخش کوچکی از بالای ابرو ها و تمام نقاطی که به طور طبیعی اندکی روشن تر است نواحی دیگر است استفاده کنید.

 

 


مراحل استفاده از پودر بیک - هدی بیوتینحوه استفاده از پودر بیک در میکاپ

پودر بیک با همان پودر فیکساتور برای فیکس و ثابت نگه داشتن تمامی زیرساخت و لایه های آرایش است و در آخرین مرحله از آرایش که تمامی کرم های کرم دورچشم، پرایمر، کرم پودر و کانسیلر را زدید بکار میرود.

از آنجایی که این پودر بافتی کاملا پودری دارد باید با لوازمی مخصوص جهت استفاده از آن بهره برد.

 

لوازم لازم جهت استفاده از پودر بیک:

- پودر بیک
- اسفنج آرایشی
- براش بادبزنی و
براش کرم پودری

 

1. با استفاده از قسمت نوک تیز اسفنج آرایشی (بیوتی بلندر) کانسیلر مناسب با رنگ پوست خود را با حرکت ضربه ای بر روی نواحی زیرچشم، ناحیه ی تی زون و بر روی چانه بلند (Blend) کنید.

 

2. در دومین مرحله با استفاده از براش مناسب مثل براش کرم پودر مقداری از پودر بیک را روی نواحی ای که با کانسیلر پوشانده شده بزنید. این نواحی شامل زیرچشم، گونه و چانه و تیغه ی بینی است.

 

3. مدت زمان 3 الی 5 دقیقه صبر کنید تا پودر بیک کانسیلر و زیرساخت میکاپ شما را ثابت و فیکس کند یا به اصطلاح پخته شود.

 

4. پس از این مرحله با براش بادبزنی شکل پودرهای باقی مانده را از روی صورت به آرامی پاک کنید.

 

5. برای فیکس کردن بیشتر آرایش خود می توانید از اسپری های فیکس استفاده کنید. این مرحله اختیاری است و برای زمان هایی کاربرد دارد که آرایش مدت زمان بیشتری روی صورت شما دوام بیاورد.

 

 

 

پودر بیک در آرایش روزانه

پودر بیک از آن دسته لوازم آرایشی است که برای آرایش های مخصوص مثل گریم، آرایش های حرفه ای، آرایش های مخصوص مناسب و مراسم خاص به طور مثال آرایش عروس و همچنین عکاسی و فیلم برداری استفاده میشود. بنابراین به عنوان یک لوازم آرایشی حرفه ای استفاده میشود. از این در آرایش روزانه توصیه نمیشود.

 

 

برندهای معروف پودر بیک

پودر بیک هدی بیوتی

پودر بیک لارا مرسیه

پودر بیک نیکس

پودر بیک نارس